Emerytury

Po ilu latach emerytura w policji? Czy policjanci rzeczywiście mogą liczyć na szybkie przejście na emeryturę?

1 minut(y) czytania
Ocena

Po ilu latach emerytura w policji? Policjant to zawód wysokiego ryzyka. To odpowiedzialna praca, która powinna być sowicie wynagradzana. Sprawdź, kiedy policjant może pójść na emeryturę!

Po ilu latach emerytura w policji? To pytanie zadają sobie przede  wszystkim osoby, które zastanawiają się nad wybraniem takiej ścieżki życiowej. Muszą one wziąć pod uwagę to, jak duży nakład pracy będzie konieczny przed możliwym przejściem na emeryturę oraz jakie warunki trzeba spełnić. Istotna jest również wysokość emerytury, jednak jej wartość może się znacznie zmieniać na przestrzeni lat. Dowiedz się więcej!

Po ilu latach emerytura w policji?

Po ilu latach emerytura w policji? Emerytura policyjna przysługuje osobie, która została zwolniona ze służby, posiadając przynajmniej 15 lat stażu w Policji. Istnieją zawody, które są równorzędne z pracą policjanta. Oznacza to, że staż w danych zawodach traktowany jest w taki sam sposób jak służba w policji. Do takich zawodów należy służba w Biurze Ochrony Rządku lub Urzędzie Ochrony Państwa. W tym samym kontekście, do stażu wliczana jest również służba wojskowa oraz służba w charakterze funkcjonariusza Służby Ochrony Kolei.

Czy tylko policjanci mają emeryturę po 15 latach?

Jak się okazuje, nie tylko policjanci mogą liczyć na emeryturę po 15 latach. Taki staż pracy wymagany jest przy większości zawodów, które w pewien sposób narażają życie pracownika. Mowa tutaj o takich zawodach jak strażak lub pracownik służby celno-skarbowej. Pracownicy instytucji, takich jak Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Więzienna oraz Służba Wywiadu Wojskowego również mogą liczyć na emeryturę po 15 latach służby.

Jak widzisz praca policjanta, pomimo że ryzykowna, to może przynieść również wiele korzyści. Niewątpliwie tak wczesna emerytura jest czymś, czego przedstawiciele innych zawodów mogą pozazdrościć. Jeżeli jesteś skłonny podjąć ryzyko, które wiąże się z tego rodzaju zawodem, to być może będziesz mógł przejść na emeryturę po 15 latach pracy.

Kliknij!
Renty i emerytury po nowemu. Sprawdź najważniejsze informacje o waloryzacji świadczeń, emerytur i rent z 2022 roku
Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Emerytury

Zmniejszenie lub zawieszenie emerytury przez ZUS – sprawdź, co warto o tym wiedzieć!

5 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy zmniejszenie lub zawieszenie emerytury jest możliwe? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dokładnie przedstawiamy, w jakich sytuacjach…
Emerytury

Dodatek do emerytury i renty – jakie są rodzaje dodatkowych świadczeń w 2022 roku?

5 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy możesz ubiegać się o jakiś dodatek do emerytury lub renty? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym prezentujemy…
Emerytury

Wniosek o przeliczenie emerytury – kto powinien go złożyć w 2022 roku?

3 minut(y) czytania
Ocena Zastanawiasz się, czy możesz złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, kto może wnioskować o przeliczenie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.