Zarobki

Ile można zarobić po kierunku lekarskim i specjalizacji z psychiatrii? Dowiedz się, ile zarabiają psychiatrzy!

2 minut(y) czytania

Wiele osób marzy o tym, aby zostać lekarzem. Profesja ta postrzegana jest bowiem jako szanowana i niewątpliwie bardzo potrzebna. Nie inaczej jest w dziedzinie psychiatrii. Jeśli rozważasz wskazaną ścieżkę kariery, sprawdź, ile zarabiają psychiatrzy!

Nie ulega wątpliwości, że zawód lekarza cieszy się dużym uznaniem ze strony społeczeństwa. W końcu jego celem jest pomaganie osobom z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Wielu pacjentów zmaga się z zaburzeniami psychicznymi, co często spotyka się z niezrozumieniem ludzi, choć przecież nie jest to żaden powód do wstydu. Ukończenie specjalizacji z psychiatrii okazać się może zatem perspektywicznym rozwiązaniem. Sprawdź, ile zarabiają psychiatrzy i co wpływa na ich pensje!

Kim jest psychiatra i czym zajmuje się w swojej pracy?

Psychiatra jest specjalistą zajmującym się leczeniem chorób psychicznych takich jak:

  • schizofrenia;
  • psychoza;
  • depresja.

Niestety – mnóstwo osób zmaga się z takimi problemami, co niejednokrotnie jest marginalizowane przez społeczeństwo. Wielu ludzi wstydzi się zgłosić po pomoc, gdy tymczasem zaburzenia tego rodzaju potrafią być bardzo niebezpieczne. Oznacza to, że wielu pacjentów wymaga profesjonalnego wsparcia. Psychiatra może wypisywać leki, które pozwalają chorym normalnie funkcjonować.

Czy psychiatra i psycholog są tym samym? Poznaj różnice!

Wiele osób myli zawód psychiatry z profesją psychologa. Choć obie te sfery są powiązane ze stanem psychicznym człowieka, psycholog nie kończy studiów lekarskich i nie może przepisywać leków na receptę. Służy on wsparciem w problemach związanych z życiem codziennym, podczas gdy psychiatra diagnozuje schorzenia psychiczne i wdraża leczenie o charakterze farmakologicznym.

Kliknij!
Wzrost stawek dla pracowników samorządowych. Ile zarabia prezydent Warszawy?

Ile można zarabiać po specjalizacji z psychiatrii?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile zarabiają psychiatrzy. Wynagrodzenia w tym zawodzie to średnio około 7 tysięcy złotych brutto. Należy jednak pamiętać o tym, że wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli lekarz prowadzi prywatną praktykę, jego przychody zależą od liczby pacjentów oraz wyznaczonych stawek. Z kolei w publicznej służbie zdrowia wszystko opiera się o zapisy w kontrakcie oraz ustalone stawki.

Gdzie można szukać ofert pracy dla lekarza psychiatry?

Jeżeli jesteś już lekarzem omawianej specjalizacji i szukasz zatrudnienia, do dyspozycji masz wiele możliwości. W sieci znajdziesz miejsca, w których publikowane są ogłoszenia o naborze na specjalistów. Nawiązanie kontaktu z osobami zainteresowanymi z wykorzystaniem takich portali jest bardzo wygodne i proste.

Czy znalezienie pracy jako psychiatra jest trudne?

Jest wielu pacjentów, którzy potrzebują pomocy psychiatrycznej. Ponadto ochrona zdrowia, zarówno publiczna, jak i prywatna, jest bardzo obciążona. Sprawia to, że niejednokrotnie zdarzają się niedobory lekarzy. Znalezienie pracy w tej profesji nie jest więc szczególnie trudne, choć może oczywiście zdarzyć się pewien przestój w poszukiwaniach. Ważne jest, aby być zdeterminowanym i uważnie śledzić nadarzające się okazje!

Jeśli chcesz ukierunkować swoją ścieżkę kariery właśnie na wskazane stanowisko, nie możesz kierować się wyłącznie tym, ile zarabiają psychiatrzy. Faktem jest bowiem, że profesja ta wymaga mnóstwo cierpliwości, empatii oraz zrozumienia. Oczywiście dotyczy to wszystkich zawodów lekarskich. Istotną rolę odgrywa tutaj bowiem kontakt z drugim człowiekiem, a także chęć niesienia pomocy innym. Nie zapominaj o tym, gdy decydujesz o swojej karierze.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia kucharz, czyli wynagrodzenie za pracę z pasją
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.