Zarobki

Ile zarabia dermatolog w Polsce? Jaka jest płaca minimalna? Czy specjalizacja lekarza ma wpływ na poziom wynagrodzenia?

2 minut(y) czytania

Dermatolog to jedna z pięciu najlepiej opłacanych specjalizacji lekarskich w Polsce. Chcesz wiedzieć, ile zarabia dermatolog? Sprawdź, ile wynosi minimalne wynagrodzenie brutto w kraju.

Branża medyczna stale wykazuje duże zapotrzebowanie na specjalistów. Wiele osób po ukończeniu szkoły i wyborze specjalizacji wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu wysokich zarobków. Kiedy zostaniesz w kraju jako dermatolog, zarobisz nawet 6130 złotych brutto miesięcznie. Jest to mediana zarobków w Polsce. Ostateczne wynagrodzenie dermatologa zależy od stażu oraz miejsca pracy. Jako lekarz specjalista w tej dziedzinie masz szansę na wysokie dochody. Pokieruj odpowiednio swoją karierą, a dermatologia okaże się naprawdę opłacalnym zajęciem.

Ile zarabia dermatolog w Polsce? Co wpływa na poziom wynagrodzenia lekarza?

Zarobki lekarza dermatologa w Polsce średnio wahają się na poziomie od 4600 do 8450 złotych brutto miesięcznie. To spore kwoty, które pozwolą ci na godziwe życie. Jako dermatolog możesz pracować w publicznej służbie zdrowia lub placówce prywatnej. Zastanów się też nad prowadzeniem własnego gabinetu. Pensja lekarza w tym przypadku będzie największa. Własny gabinet potrafi wygenerować nawet pięciocyfrowy dochód miesięczny.

Wysokość wynagrodzenia w dużej mierze zależy od takich czynników, jak:

  • miejsce pracy;
  • forma zatrudnienia;
  • doświadczenie lekarza;
  • wykształcenie;
  • ilość przyjmowanych klientów.

Najlepiej płatne stanowiska to takie, które dostępne są w prywatnych placówkach. Najwięcej zarabiający lekarze wykonujący zawód dermatologa zarabiają sporo ponad 6000 złotych miesięcznie brutto. Większość polskich lekarzy dermatologów to kobiety. Nie ma to jednak wpływu na wysokość pensji. Grupa najlepiej zarabiających dermatologów w Polsce osiąga średnią pensję lekarza przekraczającą 8000 złotych brutto. To kwota, która związana jest z długim stażem pracy oraz odpowiednim wykształceniem kierunkowym.

Kliknij!
Ile zarabia świadek Jehowy? Świadkowie Jehowy – wiara czy sekta? Jakie są ich zarobki?

Jak zostać dermatologiem? Czy warto wykonywać ten zawód?

Chcesz zostać dermatologiem, ale nie wiesz, jak? Po ukończeniu studiów przystąpisz na pewno do lekarskiego egzaminu końcowego. Zadbaj o swoje studia medyczne oraz odpowiednio długi staż, który przygotuje cię do wykonywania tego zawodu. Po ukończeniu studiów wybierz specjalizację z zakresu dermatologii lub wenerologii. To jednak dodatkowe 5 lat nauki. Dopiero po zakończeniu edukacji i zdanych egzaminach możesz przystąpić do wykonywania zawodu dermatologa. Ile zarabia dermatolog po studiach? Jako młody lekarz zarobisz na sam początek nawet 4600 złotych brutto miesięcznie. Biorąc jednak pod uwagę aż 10 lat studiów, nie są to najwyższe zarobki, na jakie mogą liczyć lekarze.

Czym zajmuje się dermatolog? Czy zakres usług wpływa na zarobki?

Wiesz już, ile zarabia dermatolog. Sprawdź też, jaki jest zakres obowiązków większości lekarzy o tej specjalizacji. Jako specjalista w tym zawodzie zlecisz swoim pacjentom m.in.:

  • badania mikrobiologiczne;
  • wymazy;
  • badania krwi;
  • badania hormonalne;
  • testy alergiczne.

Średnie wynagrodzenie po wielu latach pracy dermatologa osiąga poziom nawet ponad 8000 złotych brutto miesięcznie lub więcej. Średnie zarobki lekarzy w Polsce nie są jednak zadowalające. Masz już prawo do wykonywania zawodu dermatologa? Zastanów się nad pracą lekarza w Niemczech. W tym przypadku otrzymasz wynagrodzenie miesięcznie na poziomie 4,5 tys. euro brutto. To niemalże cztery razy tyle, ile zarobisz w Polsce. Dermatologia, stomatologia i kilka innych profesji to najlepiej płatne specjalizacje lekarskie w Polsce i za granicą. Jeśli praca lekarza nie cię nie przeraża, idź tą drogą i zarób naprawdę godziwe pieniądze.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia pilot samolotu? Poznaj szczegóły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.