Zarobki

Ile zarabia serwisant sprzętu komputerowego?

1 minut(y) czytania
Ocena

W dzisiejszych czasach niemalże każdy posiada własny komputer. Te potrafią się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Wówczas dobry serwisant jest na wagę złota. Sprawdziliśmy, ile zarabia serwisant sprzętu komputerowego!

Serwisanci sprzętu komputerowego to obecnie jeden z najpotrzebniejszych zawodów. Nie ma już przecież branży, która nie zostałaby skomputeryzowana. Dodatkowo pandemia sprawiła, że praca zdalna dla wielu stała się codziennością. Wydawałoby się zatem, że praca dla dobrych serwisantów czeka za każdym rogiem. Myślałeś o zmianie zawodu lub dopiero poszukujesz swojej zawodowej ścieżki kariery? Koniecznie dowiedz się, ile zarabia serwisant komputerowy!

Czym zajmuje się serwisant komputerowy?

Praca serwisanta sprzętu komputerowego opiera się na: konfigurowaniu sprzętu zgodnie z potrzebami użytkowników, diagnozowaniu i usuwaniu awarii, instalowaniu profesjonalnego oprogramowania oraz urządzeń peryferyjnych. Serwisant powinien na bieżąco śledzić nowinki technologiczne i uaktualniać swoją wiedzę.

Serwisantami sprzętu komputerowego najczęściej zostają pasjonaci. Nie jest tutaj potrzebne żadne konkretne wykształcenie czy certyfikaty. Ważna jest natomiast pasja do informatyki. Oczywiście ukończenie szkół kierunkowych nie będzie stanowiło żadnej przeszkody i jedynie otworzy drogę do lepszych zarobków i wysoko wyspecjalizowanej wiedzy.

Ile zarabia serwisant komputerowy?

Wysokość wynagrodzenia serwisantów komputerowych uzależniona jest przede wszystkim od posiadanych umiejętności oraz doświadczenia zawodowego. Nie bez znaczenia jest też posiadane wykształcenie, miejsce zatrudnienia oraz wielkość firmy. Początkujący serwisanci zarabiają około 3 500 złotych brutto miesięcznie, a więc około 2 700 złotych netto. Najlepsi specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenia rzędu 5 000 złotych brutto miesięcznie, co daje kwotę bliską 3 700 złotych ,,na rękę”. Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą jednak 4 150 złotych brutto miesięcznie, a więc 3 100 złotych netto. Na zdecydowanie wyższe stawki mogą liczyć osoby, które prowadzą własną działalność.

Kliknij!
Ile zarabia kosmetyczka? Sprawdź, jakie są zarobki w salonie kosmetycznym. Jak zostać kosmetologiem?

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, ile zarabia serwisant komputerowy nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od formy zatrudnienia, posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz wykształcenia.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.