Zarobki

Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu?

1 minut(y) czytania
Ocena

Na nauczycielach wychowania przedszkolnego ciąży obowiązek wprowadzenia najmłodszych w pierwszy etap edukacji. To bardzo odpowiedzialne i niejednokrotnie trudne zajęcie. Sprawdziliśmy, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu!

Pracownicy prywatnych placówek zarabiają więcej niż ich koledzy pracujący w instytucjach państwowych. Tendencja ta dotyczy również przedszkoli. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, jakie kwalifikacje musi posiadać oraz co dokładnie należy do jej obowiązków! Zapraszamy do lektury!

Zadania na stanowisku przedszkolanki

Podstawowym zadaniem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej jest przygotowanie najmłodszych do podjęcia dalszej nauki w szkole. Przedszkolanka rozwija więc u dziecka różne sfery dojrzałości szkolnej: umysłową, fizyczną, emocjonalną oraz społeczną. Pracuje poprzez zabawy, gry oraz rozmaite zajęcia plastyczno-artystyczne. Najważniejsze, aby dzieci się nie nudziły.

Wykształcenie przedszkolanki

W zawodzie wychowawcy przedszkolnego mogą pracować absolwenci studiów pedagogicznych oraz absolwenci innych kierunków studiów, jeśli swoją edukację uzupełnili o studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej. W przedszkolu mogą pracować również absolwenci liceów pedagogicznych, ale jedynie na stanowisku asystenckim.

Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu?

Badania pokazują, że mediana zarobków na stanowisku przedszkolanki wynosi obecnie około 3 700 złotych brutto. Należy jednak przyjąć tę kwotę za mocno uśrednioną. Przedszkolanki pracujące w placówkach prywatnych mogą liczyć na wynagrodzenia oscylujące w granicach 5 000 złotych brutto miesięcznie. Wynagrodzenie może być powiększane o bonusy i premie uznaniowe. Najwięcej zarabiają przedszkolanki pracujące w dużych miastach i renomowanych placówkach, najlepiej takich, do których uczęszczają dzieci celebrytów.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się, ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, to musisz wiedzieć, że jej zarobki będą oscylować w granicach 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Jeśli chciałabyś zarabiać więcej, poszukaj pracy w renomowanej placówce w dużym mieście.

Kliknij!
Ile zarabia coach? Poznaj przychody w tej grupie zawodowej!
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.