Zarobki

Kariera w przedszkolu: ile zarabia nauczyciel w przedszkolu?

1 minut(y) czytania
Ocena

Przedszkole to bardzo ważny etap życia każdego młodego człowieka. Tutaj nawiązywane są pierwsze przyjaźnie i zdobywana pierwsza wiedza. Socjalizacja z innymi dziećmi przebiega pod bacznym okiem przedszkolanek. Sprawdziliśmy, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu!

Przed nauczycielami wychowania wczesnoszkolnego stoi bardzo ważne zadanie – socjalizacja młodych ludzi. Aby pracować z dziećmi, należy posiadać odpowiednie wykształcenie oraz predyspozycje. Konieczna będzie duża cierpliwość, spryt, umiejętność rozwiązywania sporów, zdolności manualne, ale przede wszystkim – sympatia do najmłodszych. Praca przedszkolanki na pewno nie należy do najłatwiejszych, ale czy jest godziwie wynagradzana? Postanowiliśmy to sprawdzić! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu!

Jaki powinien być przedszkolny wychowawca?

Wychowawca przedszkolny ma za zadanie rozwinąć w dzieciach dojrzałość szkolną, a więc: umysłową, fizyczną oraz społeczną. Robi to za sprawą przeprowadzania różnorodnych gier i zabaw o podłożu plastyczno-artystycznym, ruchowym i edukacyjnym. Czas w przedszkolu powinien być spędzany jak najbardziej kreatywnie.

Nauczyciel przedszkola powinien być wolny od wyroków sądowych, wad słuchu, wymowy oraz wszelkich niepełnosprawności. Dodatkowo konieczne jest posiadanie wykształcenia pedagogicznego – wyższego, podyplomowego lub średniego.

Ile zarabia nauczyciel w przedszkolu?

Zastanawiasz się, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu? Średnie wynagrodzenie na stanowisku przedszkolanki wynosi obecnie 3 710 złotych brutto miesięcznie, co daje około 2 670 złotych brutto. Najmłodsi stażem nauczyciele przedszkoli pracujący w publicznych placówkach mogą liczyć na zarobki rzędu 3 400 złotych brutto miesięcznie. Na najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników placówek prywatnych czeka pensja przewyższająca 4 500 złotych brutto miesięcznie.

Podsumowując, chociaż praca w charakterze przedszkolanki jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca, to odpowiedź na pytanie, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu może zadziwić. Okazuje się bowiem, że osoby, które wprowadzają nasze pociechy w dorosłe życie wcale nie mogą liczyć na wysokie pensje.

Kliknij!
Ile zarabia kierowca TIR-a w Niemczech? Czy to dobra praca dla polskich kierowców?
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.