Zarobki

Ile zarabia nauczyciel w przedszkolu?


Ocena

Przedszkole to bardzo ważny etap życia każdego człowieka. Tutaj nawiązywane są pierwsze przyjaźnie i zdobywana pierwsza wiedza. Socjalizacja z innymi dziećmi przebiega pod bacznym okiem kompetentnej osoby. Sprawdziliśmy, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu!

Przed nauczycielami wychowania wczesnoszkolnego stoi bardzo ważne zadanie – socjalizacja młodych ludzi. Aby pracować z dziećmi, należy posiadać odpowiednie wykształcenie oraz predyspozycje. Konieczna będzie duża cierpliwość, spryt, umiejętność rozwiązywania sporów, zdolności manualne, ale przede wszystkim – sympatia do najmłodszych. Praca na pewno nie należy do najłatwiejszych. Czy jest godziwie wynagradzana? Postanowiliśmy to sprawdzić! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu!

Jaki powinien być przedszkolny wychowawca?

Wychowawca przedszkolny ma za zadanie rozwinąć w dzieciach dojrzałość szkolną, czyli umiejętności umysłowe, fizyczne oraz społeczne. Robi to za sprawą przeprowadzania różnorodnych gier i zabaw o podłożu plastyczno-artystycznym, ruchowym i edukacyjnym. Czas w przedszkolu powinien być spędzany jak najbardziej kreatywnie.

Nauczyciel przedszkola powinien być wolny od wyroków sądowych, wad słuchu, wymowy oraz wszelkich niepełnosprawności. Dodatkowo konieczne jest posiadanie wykształcenia pedagogicznego – wyższego, podyplomowego lub średniego.

Ile zarabia nauczyciel w przedszkolu?

Zastanawiasz się, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu? Średnie wynagrodzenie na stanowisku wynosi obecnie 3 710 złotych brutto miesięcznie, co daje około 2 670 złotych brutto. Najmłodsi stażem nauczyciele przedszkolni, którzy pracują w publicznych placówkach, mogą liczyć na zarobki rzędu 3 400 złotych brutto miesięcznie. Na najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników placówek prywatnych czeka pensja przewyższająca 4 500 złotych brutto miesięcznie.

Podsumowując, chociaż praca z najmłodszymi jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca, to odpowiedź na pytanie, ile zarabia nauczyciel w przedszkolu, może zadziwić. Okazuje się bowiem, że osoby, które wprowadzają dzieci w życie społeczne i szkolne, wcale nie mogą liczyć na wysokie pensje.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Justyna Redzik
144 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *