Zarobki

Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Jakim majątkiem dysponuje premier Polski? Kim jest obecny premier w kraju?

2 minut(y) czytania

Funkcja premiera to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, które wymaga odpowiednich kompetencji i predyspozycji. Nie bez znaczenia pozostają także satysfakcjonujące zarobki. Sprawdź, na jaką pensję może liczyć osoba sprawująca urząd premiera.

Praca premiera w Polsce jest naprawdę wymagająca. To angażujący zawód, który wymaga cierpliwości i opanowania. Chcesz wiedzieć, ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Sprawdź, jakie osiąga roczne dochody!

Mateusz Morawiecki jest polskim menedżerem, bankowcem i od wielu lat także politykiem. Jego kariera w Radzie Ministrów rozpoczęła się już w 2017 roku. W latach 2007-2015 był prezesem Banku Zachodniego WBK. Jego kariera jest bardzo urozmaicona. Na przestrzeni lat był już ministrem rozwoju, ministrem finansów, ministrem sportu, a także ministrem cyfryzacji. Chcesz wiedzieć, ile zarabia premier w Polsce? Zarobki Mateusza Morawieckiego wraz z jego aktualnym majątkiem są naprawdę imponujące.

Czym zajmuje się premier w Polsce? Obowiązki Mateusza Morawieckiego

Prezes Rady Ministrów w Polsce zgodnie z konstytucją zajmuje się przede wszystkim takimi aspektami, jak:

  • kierowanie pracami rządu;
  • reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej;
  • praca dla komitetów i komisji;
  • zwoływanie posiedzeń;
  • ustalanie porządku obrad;
  • przewodniczenie posiedzeniom;
  • i wiele więcej.

Mateusz Morawiecki jako premier wydaje też rozporządzenia i ponosi pełna odpowiedzialność polityczną za swoje działania. Uprawnienia premiera w Polsce są tak samo wysokie, jak i jego dochody. Chcesz wiedzieć, ile zarabia premier Morawiecki? Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje w liczbach.

Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Średnie roczne zarobki ministra

Majątek Mateusza Morawieckiego obecnie sięga około 33 mln złotych. Jeśli chodzi o zarobki rządowe, premier może pochwalić się kwotą na poziomie około 700 tys. złotych. Te dochody liczone są tylko od 2004 roku. Chcesz wiedzieć, ile zarabia premier w Polsce? Za czasów kiedy Mateusz Morawiecki był prezesem banku, zarabiał około 1600 złotych brutto na godzinę. To ogromna kwota, gdyż średnia miesięczna pensja w Polsce wynosi 5500 złotych.

Kliknij!
Ile zarabia weterynarz? Sprawdź, od czego zależą zarobki weterynarzy w Polsce

Rządowa pensja Mateusza Morawieckiego jest nieco niższa, aniżeli ta, którą osiągał jako prezes banku. Nie oznacza to jednak, że to ile zarabia premier, nie jest dużą kwotą. W 2016 roku Mateusz Morawiecki jako wicepremier oraz minister finansów zarobił około 144 tys. złotych rocznie. W kolejnych latach kwoty te uległy znacznemu wzrostowi. Z najnowszych danych wynika, że już w 2019 roku premier pobierał około 4100 złotych poselskiej diety, a także zarobił średnio 217 tys. złotych rocznie.

Majątek Mateusza Morawieckiego. Ile zarabia premier w Polsce? Czy to jedyne jego źródło dochodu?

Pamiętaj, że to, ile zarabia premier w Polsce, jest jawne. Cały majątek Mateusza Morawieckiego to nie tylko dochody z uposażenia premiera. To także diety poselskie, oszczędności, posiadane nieruchomości oraz działki rolne. Dodatkowo Mateusz Morawiecki ma także akcje banku Santander, które na tę chwilę są warte około 350 tys. złotych. Oczywiście premier posiada liczne nieruchomości, które przekazał swojej żonie, a także odroczone premie w banku BZWBK.
Oznacza to, że majątek Matusza Morawieckiego jest naprawdę pokaźny. Sprawdź dokładnie, ile zarabia premier w Polsce. W ten sposób przekonasz się, czy warto zostać wysoko postawionym politykiem. Premier otrzymuje także dodatki funkcyjne będące wielokrotnością stawki bazowej. Ta natomiast wynosi 1789,42 złote. Obecnie wynagrodzenie premiera Mateusza Morawieckiego stanowi 8,68 stawki bazowej, co daje kwotę około 15,5 tys. złotych miesięcznie. To, ile zarabia premier w kraju, jest uzależnione od ogólnie przyjętych przepisów. Pamiętaj jednak, że Mateusz Morawiecki ma także spory majątek w nieruchomościach i działkach rolnych.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia kierowca TIR-a w Niemczech? Czy to dobra praca dla polskich kierowców?
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.