Zarobki

Kim jest i ile zarabia Tromba? Poznaj bliżej członka EKIPY Friza

2 minut(y) czytania

Tromba to jeden z najbardziej rozpoznawalnych influencerów w Polsce. Popularność zyskał dzięki przynależności do EKIPY i bliskiej przyjaźni z Frizem. Kim jest i ile zarabia Tromba? Sprawdź!

Popularni twórcy internetowi mogą liczyć na pokaźne zarobki, które uzależnione są m.in. od liczby obserwujących, prezentowanego contentu czy też skali podjętych współprac marketingowych. W ostatnich miesiącach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się członkowie popularnej EKIPY, wśród których znajduje się Mateusz Trąbka. Sprawdziliśmy, ile zarabia Tromba!

Kim jest Mateusz Trąbka?

Popularny Tromba, czyli Mateusz Trąbka, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów. Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się tworzeniem filmów na platformę YouTube, co zapewnia mu sowite wynagrodzenie. Jego zasięgi internetowe sprawiają, że można go spotkać również w tradycyjnych mediach. Na współpracę z Trombą coraz częściej decydują się marki stawiające na influencer marketing, co przynosi mu dodatkowe korzyści finansowe. Największą rozpoznawalność daje mu współpraca z grupą EKIPA, którą kojarzy praktycznie każdy nastolatek w Polsce. Ponadto w maju stoczy walkę w formule MMA na gali FAME MMA 14 w Krakowie, gdzie jego przeciwnikiem będzie influencer Gimper. 

Zasięgi Tromby

Na to, ile zarabia Tromba, wpływ mają jego zasięgi w internecie. Na Instagramie profil trombabomba śledzi już ponad 2,4 miliona obserwujących. Nieco niższe statystyki Mateusz Trąbka ma na platformie YouTube, gdzie obserwują go blisko 2 miliony osób, jednak trzeba zaznaczyć, że ten kanał społecznościowy jest bardziej wymagający od Instagrama w zakresie zdobywania followersów. Od pewnego czasu obecny jest również na TikToku, gdzie śledzi go już blisko milion użytkowników. 

Ile zarabia Tromba?

Oficjalne zarobki Tromby nie zostały ujawnione. Jego wynagrodzenie należy jednak podzielić na przychody generowane za wyświetlenia na platformie YouTube, przychody z prowadzonej działalności w ramach EKIPY i płace za udział w kampaniach reklamowych. Według ogólnodostępnych danych zarobki Tromby z wyświetleń filmików na YouTube kształtują się na poziomie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Już te kwoty mogą robić wrażenie, a do tego należy doliczyć gaże inkasowane przez influencera za reklamowanie produktów w mediach społecznościowych, udział w gali FAME MMA, czy też przychody generowane ze współpracy z grupą EKIPA. 

Kliknij!
Podatek od zasiedzenia – czy nabycie nieruchomości przez zasiedzenie musi być wskazane w deklaracji podatkowej?

Działalność EKIPY

Grupa influencerów prowadzi kanał na YouTube, ma własną linię lodów we współpracy z firmą Koral, własną linię odzieżową, a także zajmuje się produkcją muzyczną. Część z przychodów trafia do kieszeni Mateusza Trąbki, jednak kwoty nie zostały opublikowane. 
Nie wiadomo dokładnie, ile zarabia Tromba. Szacuje się, że miesięczne zarobki Mateusza Trąbki wynoszą od kilkudziesięciu do nawet powyżej stu tysięcy złotych. Tym samym należy do grona czołowych polskich twórców internetowych, choć najbardziej rozpoznawalni influencerzy mogą zarabiać w sieci nawet po kilka milionów złotych rocznie.

Zobacz też:
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.