Zarobki

Ile zarabia piosenkarka? Kariera muzyczna to nie jest lekki kawałek chleba

2 minut(y) czytania

Zastanawiasz się nad karierą muzyczną? Interesują cię zarobki w tej branży? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile zarabia piosenkarka w Polsce. Czy to opłacalne zajęcie?

Zarobki piosenkarzy zależą nie tylko od ich popularności, ale też od gatunku muzycznego. Równie istotny jest spryt i profesjonalizm ich menedżerów, którzy odpowiadają za treść umów z firmami fonograficznymi. Oni również negocjują stawki i ustalają, kiedy i gdzie muzyk zagra koncert. Przeczytaj i dowiedz się, ile zarabia piosenkarka i skąd czerpie zyski.

Najbogatsze i najbardziej zapracowane wokalistki

Największe gaże za koncerty i nagrane płyty inkasują doświadczone wokalistki popu. Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia piosenkarka w Polsce, zobacz gaże najpopularniejszych w branży. Na przykład, Edyta Górniak za jeden koncert inkasuje honorarium w wysokości 70 tys. złotych. Niewiele mniej wymagają Maryla Rodowicz czy Beata Kozidrak. Ania Wyszkoni i Doda zaśpiewają za kwotę 50 tys. Młode piosenkarki, które dopiero zdobywają serca fanów, zarabiają na koncertach po około 30 tys. złotych, podobnie wokalistki disco-polo. Pamiętajmy, że artyści grają często po kilka koncertów w tygodniu. Są to nie tylko wielkie wydarzenia muzyczne, ale też występy uświetniające takie wydarzenia, jak lokalne festyny.

Nie tylko koncerty. Ile zarabia piosenkarka nagrywająca płytę?

Na to, ile zarabia piosenkarka, wpływa to, ile egzemplarzy płyty uda się sprzedać. Największe zyski przynosi sprzedaż złotych i platynowych płyt. Ponadto wielu wokalistów zajmuje się także komponowaniem muzyki i pisaniem tekstów do piosenek. Wówczas otrzymują też tantiemy od ZAIKS-u za prawa autorskie do tych utworów. Piosenkarki występują często w reklamach telewizyjnych i programach muzycznych lub zostają ambasadorkami marek modowych i kosmetycznych.

Kliknij!
Ile zarabia żołnierz w zależności od stopnia? Na jakie dodatki może liczyć?

Co one robią z takimi pieniędzmi?

Wydaje ci się, że piosenkarki opływają w luksusy? Pamiętaj, że nad ich wyglądem scenicznym czuwa wiele stylistek, a zespół składa się z wielu osób. Każda z nich chce godnie żyć. Do tego jeszcze trzeba zapłacić menedżerowi i zadbać o własny wygląd. Modne, markowe ubrania, buty i dodatki, usługi fryzjerskie i kosmetyczne – to wszystko kosztuje.

Ile zarabia piosenkarka? Zapewne sporo, w porównaniu do innych profesji. Nie znaczy to jednak, że jej praca jest łatwa i przyjemna. Codzienność wokalistek to długie trasy koncertowe, kilkugodzinne koncerty, ćwiczenia głosu, żmudna praca w studiu nagrań i wiele innych zajęć.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.