Zarobki

Ile zarabia masażysta? Jakie kwalifikacje ma fizjoterapeuta i technik masażysta? Zarobki brutto w zawodzie masażysty

3 minut(y) czytania

Wiele osób zastanawia się, ile zarabia masażysta. To odpowiedzialny zawód, który umożliwia przyniesienie ulgi wielu ludziom. Sprawdź, na jakie przychody może liczyć fizjoterapeuta lub masażysta.

Wiele czynników na wpływ na to, ile zarabia masażysta. To wymagający fizycznie zawód. Pensja zależy od wielu czynników. Przede wszystkim na wysokość wynagrodzenia wpływają wykształcenie oraz doświadczenie, a także posiadany sprzęt. Najwyższe zarobki deklarują osoby prowadzące własną działalność i pracujące w luksusowych ośrodkach.

Na czym polega praca masażysty? Co wpływa na to, ile zarabia masażysta?

Profesja masażysty obejmuje szerokie możliwości świadczenia usług, a także różne drogi osiągnięcia pozycji zawodowej. W zależności od umiejętności i miejsca zatrudnienia, praca w zawodzie może obejmować masaż relaksacyjny, leczniczy, a także przeciwdziałający negatywnym skutkom siedzącego trybu życia.

Osoba wykonująca ten zawód może znaleźć zatrudnienie w gabinecie odnowy biologicznej, w ośrodkach spa i klubach fitness. Ze względu na to, ile osób pracuje przy biurku, zapotrzebowanie na usługi tego rodzaju nieustannie rośnie.

Jak zostać masażystą?

Praca masażysty wymaga odpowiednich kwalifikacji. Kształcenie kandydatów obejmuje zwykle szkoły policealne oraz dające tytuł technika masażysty. Dyplom technikum lub szkoły policealnej uprawnia do wykonywania zawodu. Aby go uzyskać, konieczne jest przyswojenie wiedzy teoretycznej, głównie z zakresu anatomii, oraz odbycie zajęć praktycznych.

Ze względu na dynamiczny rozwój tej branży jednorazowe ukończenie szkoły nie jest wystarczające. Aby pracować w tym zawodzie, należy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i uczestniczyć w szkoleniach. Rynek i klienci zmieniają swoje oczekiwania, przez co certyfikat z danej techniki masażu po kilku latach może nie gwarantować zatrudnienia i wysokich zarobków.

Kliknij!
Chcesz wiedzieć, ile zarabia Lewandowski w Bayernie Monachium? Sprawdź zarobki jednego z najlepszych zawodników!

Kto może zostać masażystą?

Masażysta pracuje z ludźmi i ich ciałem. Z tego względu pożądaną cechą wśród kandydatów jest komunikatywność i siła fizyczna. Nie należy mieć także oporów przed dotykaniem i oglądaniem ciał obcych osób.

Pacjentów w trakcie zabiegu należy traktować z szacunkiem i sympatią. Mogą się krępować lub czuć niepewnie, a rolą masażysty jest rozwiać ich wątpliwości i przeprowadzić profesjonalny masaż.

Jak w każdej pracy z ludźmi konieczna jest także cierpliwość i odporność na stres. Bez tego trudno zostać technikiem masażystą.

Ile zarabia masażysta?

Szukając odpowiedzi na pytanie, ile zarabia masażysta, ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Średnia pensja masażysty wynosi 2200 złotych netto. Doświadczenie specjaliści mogą pobierać wynagrodzenie wyższe o kilkaset złotych.

Najlepiej płatne oferty można znaleźć w dużych miastach wojewódzkich, zwłaszcza w Warszawie i Krakowie. Najbardziej opłacalną formą pracy jest samozatrudnienie lub pozostanie osobistym masażystą jednej osoby narażonej na kontuzje, np. aktora lub sportowca.

Masażysta a fizjoterapeuta

Wielu pacjentów myli masażystów z fizjoterapeutami. Mimo że obie te profesje obejmują przeprowadzanie masaży, zakres kompetencji i wykształcenia jest zupełnie inny.

Należy przede wszystkim pamiętać, że fizjoterapia jest zawodem medycznym. Najważniejszym zadaniem fizjoterapeuty jest przynoszenie ulgi chorym oraz prowadzenie rehabilitacji – zarówno powypadkowej czy pooperacyjnej, jak i związanej z innymi ograniczeniami ruchowymi. Masaże są jedynie elementem pracy na tym stanowisku.

Natomiast zarobki masażysty i masażystki wynikają w dużej mierze z zabiegów relaksacyjnych. Wykonywany masaż pozwala rozluźnić mięśnie, ujędrnić skórę i zmniejszyć napięcie.

Wymagania wobec masażystów

Klienci i pracodawcy poszukujący doskonałego kandydata zwykle oczekują doświadczenia i potwierdzonego dyplomami lub certyfikatami. Dla wielu osób miłe usposobienie i przyjazna aparycja również będą istotne i mogą przełożyć się na liczbę zleceń oraz wysokość wynagrodzenia. Współcześnie pożądaną umiejętnością jest także znajomość języków obcych oraz dyspozycyjność w godzinach wieczornych i w weekendy.
To, ile zarabia masażysta, w dużej mierze zależy od niego samego. Liczba klientów, nieustanny rozwój i miejsce zamieszkania mają kluczowy wpływ na stawki. Gabinet masażu jest ciekawym miejscem pracy, należy jednak pamiętać, że popełniony błąd może wpłynąć na czyjąś sprawność.

Kliknij!
Ile zarabia Zenon Martyniuk z zespołem? To dziesiątki tysięcy złotych za koncert 
Zobacz też:
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.