Zarobki

Ile zarabia montażysta filmowy? Czy ten zawód naprawdę wiąże się z dużymi pieniędzmi i sławą? Sprawdźmy to!

1 minut(y) czytania

Zarobki montażysty są zależne od wielu różnych czynników. W wielu przypadkach mijają się z naszymi wyobrażeniami o pensji ludzi z tej branży! Dowiedz się, ile zarabia montażysta filmowy w Polsce!

Montażysta filmowy zajmuje się połączeniem scen nagranych przez kamerzystę. Jego zadaniem jest ukończenie pracy wykonanej przez realizatorów filmowych. To, ile zarabia montażysta filmowy, jest mocno uzależnione od jego umiejętności, portfolio i… szczęścia. Współpraca przy produkcji filmów wysokobudżetowych może przynieść całkiem spory zarobek, który faktycznie dorówna naszym przypuszczeniom. W innych przypadkach wynagrodzenie jest dość standardowe. Nie ulega jednak wątpliwości, że rola montażysty jest bardzo istotna w branży filmowej. Sprawdź, na jaką pensję może liczyć montażysta w Polsce!

Jak zostać montażystą filmowym?

Tak naprawdę w tej branży najważniejsze są umiejętności. Można zostać montażystą filmowym bez wykształcenia. Jednak ukończenie szkoły filmowej lub kursu montażu może znacznie ułatwić wejście do branży i rozpoczęcie kariery. Uczelnie filmowe wypuszczają swoich studentów z dokumentem poświadczającym kompetencje i umiejętności oraz z kilkoma produkcjami w portfolio. Jednak zdobywanie wykształcenia trwa nawet 5 lat. Jeśli to dla ciebie zbyt długo, możesz zdecydować się na kurs, po którym uzyskasz certyfikat. 

Ile zarabia montażysta filmowy?

Wynagrodzenie montażystów filmowych jest bardzo zróżnicowane. Przyjmuje się, że średnia zarobków na umowie o pracę wynosi około 3700 zł brutto. Trzeba przyznać, że nie jest to imponująca kwota. W tej branży można jednak zarobić znacznie więcej. Wiele zależy tutaj od szczęścia. Jeśli specjaliście od montażu uda się nawiązać współpracę przy dużych wysokobudżetowych produkcjach, jego zarobek spokojnie osiągnie znacznie wyższy pułap.

Praca montażysty filmowego nie jest typową pracą od 8 do 15. Zazwyczaj jest to zajęcie na akord – po intensywnych kilkunastu dniach realizacji projektu następuje kilka dni wolnego. W każdym miesiącu sytuacja może wyglądać inaczej, dlatego ciężko oszacować regularne zarobki montażysty.

Kliknij!
Ile zarabia listonosz Poczty Polskiej? Sprawdź, jak zostać listonoszem oraz ile możesz zarabiać!
Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.