Zarobki

Na czym polega praca przy obsłudze gości w gastronomii i ile zarabia kelner? Sprawdź wynagrodzenia w tej branży!

2 minut(y) czytania

Wiele osób chce pracować w gastronomii, aby dorobić czy zacząć rozwijać swoją karierę w tej branży. Jeśli ty również należysz do tego grona, z pewnością przyda ci się wiedza na temat pensji w tej branży. Sprawdź, ile zarabia kelner!

Gastronomia niewątpliwie jest bardzo obszerną częścią rynku pracy, dlatego też wiele osób chce pracować w zawodach z nią związanych. Bardzo ważnym aspektem funkcjonowania restauracji jest obsługa klienta, która powinna być utrzymywana na wysokim poziomie. Jeśli jesteś osobą komunikatywną i otwartą, a jednocześnie nie obawiasz się wymagających zadań, zatrudnienie na wspomnianym stanowisku może być dla ciebie świetnym pomysłem. Takie zajęcie można traktować jako dodatkowe lub też związać z nim swoją przyszłość i rozwijać się w tym kierunku. Zobacz, ile zarabia kelner!

Ile zarabia kelner i kelnerka w lokalu gastronomicznym?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile zarabia kelner. To zależy od naprawdę wielu czynników. Wśród aspektów, które wpływają na wynagrodzenie w tym zawodzie, można wymienić między innymi:

  • rodzaj lokalu gastronomicznego;
  • wielkość miasta;
  • kwalifikacje.

Wszystko zależy od pracodawcy oraz stawianych przez niego wymagań. Szacunkowo w miesięcznym rozrachunku na omawianym stanowisku można zarobić około 2700 brutto. Jeżeli od pracownika wymagana jest znajomość języków obcych, czy też innego rodzaju dodatkowe umiejętności, pensja może być wyższa. Dochodzi tutaj też kwestia napiwków.

Kto może pracować na stanowisku kelnera?

Nie ulega wątpliwości, że do pracy jako kelner, czy też kelnerka potrzebne są pewne kompetencje. Trzeba mieć pozytywne nastawienie od ludzi, a także być odpornym na stres. Podczas obsługi klientów niejednokrotnie dochodzi do różnego rodzaju nieporozumień. W takich sytuacjach niezbędne jest zachowanie spokoju. Dodatkowo niezbędne są kultura osobista oraz wytrzymałość fizyczna, ponieważ spędza się na nogach naprawdę wiele czasu. Trzeba panować nad tym, co dzieje się na sali, oraz czuwać nad tym, na jakie stoliki mają trafić poszczególne zamówienia.

Kliknij!
Ile zarabia radca prawny i jak wygląda droga do tego zawodu?

Na to, ile zarabia kelner, wpływa szereg kwestii. Ważne jest to, w jakiej restauracji się pracuje oraz gdzie jest ona zlokalizowana, a także jakie kwalifikacje wymagane są od pracownika. Zatrudnienie się na takim stanowisku może być bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy potrzebuje się dodatkowego źródła przychodu. Dla tych, którzy w przyszłości pragną otworzyć własną restaurację, może to być ciekawy sposób na obserwowanie, w jaki sposób funkcjonuje obiekt gastronomiczny.

Zobacz też:
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.