Zarobki

Ile zarabia agent celny? Sprawdź, czy warto ubiegać się o tę posadę!

1 minut(y) czytania
Ocena

Wymiana towarów między polskimi i zagranicznymi przedsiębiorcami wymaga kontroli. Zajmują się nią agenci podczas przeprowadzania odpraw celnych. Sprawdziliśmy, ile zarabia agent celny, co dokładnie należy do jego obowiązków oraz czy trudno dostać pracę w tym zawodzie!

Kontrole celne są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa i zgodności z prawem transakcji międzynarodowych. Za ich przeprowadzanie odpowiedzialni są agenci celni, czyli przedstawiciele urzędów celnych. Ich praca nie należy do najłatwiejszych, dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, czy jest opłacalna pod względem finansowym. Zapraszamy do lektury!

Zadania agentów celnych

Agent celny jest przedstawicielem urzędu celnego. Jego zadaniem jest kontrolowanie prawidłowego przebiegu odpraw celnych. Wśród zadań, jakie należą do obowiązków agentów celnych znajdują się:

  • kontrola dokumentów dostarczanych przez przedsiębiorców przekraczających granicę;
  • przygotowywanie odpowiednich dokumentów;
  • kontrola przewożonych towarów pod względem legalności i właściwego zabezpieczenia.

Podstawowym zadaniem agentów celnych jest tropienie przemytu nielegalnych towarów i wykrywanie przestępstw celnych.

Ile zarabia agent celny?

Średnie zarobki na stanowisku agenta celnego wynoszą około 5 500 złotych brutto, co daje kwotę bliską 4 000 złotych netto. 25% najlepszych agentów celnych zarabia ponad 4 700 złotych netto miesięcznie. Początkujący agenci mogą liczyć na kwoty oscylujące wokół 3 500 złotych netto miesięcznie.

W odpowiedzi na pytanie, ile zarabia agent celny, ważne jest rozważenie kilku podstawowych kwestii wpływających na wysokość wynagrodzenia:

Osoby zatrudnione na stanowisku agentów celnych mogą liczyć na dodatkowe benefity, a w szczególności: karnety na siłownie lub do klubów fitness, ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków oraz dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Jak widać praca na stanowisku agenta celnego to odpowiedzialne zadanie, które jednak jest dobrze opłacane. Aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia agent celny, niezbędne będzie określenie jego stażu pracy, wykształcenia oraz miejsca zatrudnienia.

Kliknij!
Ile zarabia piosenkarka? Kariera muzyczna to nie jest lekki kawałek chleba
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.