Zarobki

Ile zarabia agent FBI? Dowiedz się, kim jest agent, czym się zajmuje i na jakie wynagrodzenie może liczyć!

1 minut(y) czytania

Pracownicy Federalnego Biura Śledczego pełnią bardzo ważną funkcję w zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli Stanów Zjednoczonych. Sprawdź, jak zostać pracownikiem instytucji dbającej o ochronę oraz ile zarabia agent FBI!

To, ile zarabia agent FBI, zależy w głównej mierze od zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Ten sektor służby publicznej w Ameryce zatrudnia ponad 2 mln osób. W Federalnym Biurze Śledczym można ubiegać się o pracę na różnych stanowiskach, jednak to właśnie agenci mogą liczyć na najwyższe zarobki. Jak można zdobyć zatrudnienie w FBI? Na czym polega praca w amerykańskiej agencji rządowej? Czym jest panel wynagrodzenia agenta? Jakie uposażenie otrzymują agenci federalni? Sprawdź to!

Praca w FBI – jak zostać agentem?

Agenci FBI są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom USA. Prowadzą dochodzenia karne i specjalizują się oni w wykrywaniu takich procederów jak:

  • oszustwa finansowe;
  • terroryzm;
  • przestępczość zorganizowana;
  • przestępstwa w sieci;
  • korupcja publiczna;
  • handel ludźmi.

Aby zostać zatrudnionym jako agent FBI, konieczne jest zdobycie tytułu licencjata. Trzeba również mieć 2-letnie doświadczenie w wybranej specjalizacji. Niezbędne jest też zdanie testów i odbycie ćwiczeń trwających 20 tygodni. Trzeba pochwalić się także niekaralnością i dobrą historią zawodową oraz odpowiednim stanem zdrowia.

Panel wynagrodzenia – ile zarabia agent FBI?

Zarobki w USA opisywane są w skali roku. Wynagrodzenie dla pracowników Federalnego Biura Śledczego określa panel wynagrodzenia. Ile zarabia agent FBI? Dla agentów FBI przewidziane jest wynagrodzenie podstawowe w wysokości około 52 tysięcy dolarów rocznie. Na wyższych stanowiskach biurowych pensja zwiększa się do prawie 79 tysięcy dolarów rocznie. Do wypłaty dochodzą:

  • ubezpieczenie na życie;
  • płatne dni chorobowe i urlopy;
  • ubezpieczenie zdrowotne i pełny plan emerytalny.
Kliknij!
Ile zarabia kamerzysta? Zarobki operatorów kamery – czy opłaca się nagrywać filmy na YouTube? Wynagrodzenie kamerzysty weselnego

Agenci FBI piastują bardzo odpowiedzialne stanowiska. Duże ryzyko związane z wykonywaniem zawodu jest więc odpowiednio wynagradzane przez amerykańską agencję rządową.

Zobacz też:
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.