Zarobki

Ile zarabia trycholog w Polsce? Sprawdź, na czym polega ta praca i jak zostać specjalistą od włosów i skóry głowy!

1 minut(y) czytania

Trychologia jest specjalistyczną dziedziną dermatologii. Kto może zostać trychologiem? Czym dokładnie zajmuje się specjalista? Dowiedz się, ile zarabia trycholog w Polsce!

Choroby i schorzenia skóry głowy oraz włosów mogą dotknąć każdego. Choć nie są one groźne dla zdrowia i życia potrafią skutecznie obniżyć jakość życia i samoocenę. Problemy z włosami są zauważane zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Trychologia jest dziedziną, która zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką i leczeniem chorób skóry i włosów. Rozwój branży trychologicznej w Polsce obserwujemy od 1970 roku. Czy w tym czasie trychologia zyskała popularność? KIm jest i ile zarabia trycholog? Jakie wykształcenie jest potrzebne, aby móc zajmować się problemami skóry i włosów? Sprawdźmy to!

Kim jest trycholog i czym się zajmuje?

Trycholog jest specjalistą od skóry głowy i włosów. Z jakim problemem można udać się do osoby pracującej w charakterze trychologa? Wśród najczęściej występujących schorzeń, którymi zajmuje się trychologia, wyróżniamy:

  • łysienie;
  • nadmierne przetłuszczanie się skóry i włosów;
  • łojotokowe i atopowe zapalenie skóry;
  • łuszczyca;
  • łupież;
  • swędzenie i podrażnienie skóry;
  • nadmierne wypadanie włosów.

Kto może zostać trychologiem?

W Polsce istnieją dwie ścieżki kariery, które mogą doprowadzić do bycia trychologiem. W tym miejscu warto zauważyć, że nie każdy specjalista jest lekarzem. Nie oznacza to jednak, że brak wykształcenia medycznego jest jakąś ujmą w tym zawodzie. Trychologiem jest każdy dermatolog. Może nim zostać również osoba o wykształceniu kosmetologicznym, która ukończyła studia wyższe lub podyplomowe.

Ile zarabia trycholog w Polsce?

Średnie zarobki trychologia kształtują się na poziomie 7000 zł brutto miesięcznie. Na znacznie większe wynagrodzenie mogą liczyć specjaliści, którzy prowadzą własną praktykę i realizują profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.

Kliknij!
Ile zarabia ślusarz w Polsce? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać ślusarzem?

Zmiany na skórze głowy i pogorszona kondycja włosów powinny być sygnałem do pilnej konsultacji z trychologiem. Specjalista z powodzeniem pomoże ci uporać się z problemami. To, ile zarabia trycholog, uzależnione jest od formy zatrudnienia i lokalizacji.

Zobacz też:
Avatar
153 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.