Zarobki

Ile zarabia pracownik socjalny? Sprawdź, na czym polega praca asystenta rodziny i jaką pensję otrzymuje pracownik MOPS!

1 minut(y) czytania

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej mierzą się w bardzo odpowiedzialnymi i ważnymi zadaniami. Muszą otoczyć opieką i wsparciem osoby potrzebujące. Czy takie osoby są dobrze wynagradzane? Dowiedz się, ile zarabia pracownik socjalny w Polsce!

Osoby będące w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej czy rodzinnej mogą liczyć na pomoc państwa. Wsparcia udzielają Ośrodki Pomocy Społecznej. Najczęściej rodzina, która jest dysfunkcyjna i nie radzi sobie w różnych kwestiach otrzymuje opiekę asystenta rodzinnego. Pracownik socjalny zobowiązany jest do stworzenia odpowiednich warunków osobom potrzebującym oraz zapobieganie wszelkim patologicznym sytuacjom w społeczeństwie. Jak wygląda praca asystenta rodziny? Ile zarabia pracownik socjalny? Sprawdźmy to!

Czym zajmuje się pracownik socjalny?

W dużym skrócie pracownik socjalny udziela potrzebnego wsparcia rodzinom niewydolnym wychowawczo i opiekuńczo. Jednak asystent społeczny wspiera także osoby:

  • bezdomne;
  • bezrobotne;
  • samotne;
  • znajdujące się w kiepskiej sytuacji materialnej;
  • uzależnione od wszelkich używek;
  • chore i niepełnosprawne;
  • po odbyciu kary w więzieniu.

Zadaniem pracownika socjalnego jest organizowanie pomocy i wsparcia, udzielanie rad oraz kierowanie do właściwych instytucji osób, które nie radzą sobie w życiu na różnych płaszczyznach.

Jak zostać asystentem rodziny?

Zawód pracownika socjalnego jest uregulowany prawnie. Przepisy jasno wskazują, kto może zostać dopuszczony do wykonywania tego zawodu. Aby zostać zatrudnionym w Ośrodku Pomocy Społecznej, należy ukończyć studia I stopnia na kierunku praca socjalna. Ponadto warto zauważyć, że do pracy na tym stanowisku przydatne będą pewne predyspozycje. Osoba, która chce pomagać rodzinom dysfunkcyjnym powinna być odporna na stres, zdecydowana, energiczna i empatyczna. 

Ile zarabia pracownik socjalny?

Średnie wynagrodzenie pracownika socjalnego wynosi 4000 zł brutto miesięcznie. Pensja może jednak wzrosnąć powyżej 4500 zł. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest w dużej mierze od stażu pracy.

Kliknij!
Ile zarabia Stuu na YouTube? Młody influencer może pochwalić się naprawdę imponującymi zarobkami!

Ośrodek Pomocy Społecznej odgrywa bardzo ważną rolę w państwie. To, ile zarabia pracownik socjalny, nie wydaje się jednak adekwatną kwotą do ilości obowiązków i poziomu trudności zajęcia.

Zobacz też:
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.