Zarobki

Ile zarabia astronauta? Jak zostać astronautą NASA? Czy kosmonautą pracującym dla NASA może zostać każdy?

2 minut(y) czytania

Loty kosmiczne wymagają zarówno wiedzy, jak i sprawności fizycznej. Ze względu na szczególnie trudne warunki pracy, kosmonauci zarabiają naprawdę dużo. Chcesz wiedzieć, ile zarabia astronauta? Oto pensje astronautów w NASA.

Zarobki astronautów są naprawdę wysokie. Wynika to ze względu na fakt, że przygotowania oraz sama podróż w kosmos zajmują bardzo dużo czasu. Lot w kosmos to marzenie wielu osób, jednakże nie każdy jest w stanie osiągnąć cel. NASA oraz rosyjska agencja astronomiczna określa wymogi, które muszę spełnić potencjalni astronauci. Zostanie astronautą nie jest łatwe. Aby rozpocząć karierę, musisz przede wszystkim mieć odpowiednie wykształcenie z nauk ścisłych oraz wiedzę o przestrzeni kosmicznej. Odpowiedni dyplom oraz trzy lata doświadczenia zawodowego to kompletne minimum, z jakim możesz próbować swoich sił w tej branży. Ile zarabia astronauta?

Jak zostać kosmonautą? Jakie są wymogi NASA?

Każdy nowy astronauta musi spełniać wszystkie wymogi, jakie stawiane są przez NASA. Jeśli od najmłodszych lat marzysz o locie w kosmos, pamiętaj, że musisz spełnić określone wymogi dotyczące wieku oraz stanu zdrowia. Wszelkiego rodzaju wady wzroku, skłonności do migren oraz słaba kondycja fizyczna skutecznie eliminują kandydata na kosmonautę. Chcesz wiedzieć, jak zdobyć pracę w kosmosie? Liczą się głównie twój wiek oraz stan zdrowia. Oto najważniejsze wymogi, które trzeba spełnić, aby zostać astronautą:

  • wiek od 30 do 50 lat;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu;
  • ukończone studia z kierunku matematyki, fizyki, informatyki lub biologii;
  • wylatanie minimum 1000 godzin za sterami odrzutowca;
  • amerykańskie obywatelstwo.

Jako Polak możesz mieć problem z uzyskaniem amerykańskiego obywatelstwa oraz spełnieniem wymogów, by zostać astronautą. Możesz jednak ubiegać się o tę posadę w krajach takich jak: Włochy, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Dania i wiele innych. W tym przypadku masz szansę pracować jako kosmonauta lub taikonauta (w Chinach).

Kliknij!
Podatek od zasiedzenia – czy nabycie nieruchomości przez zasiedzenie musi być wskazane w deklaracji podatkowej?

Ile zarabia astronauta? Informacje w liczbach

Tysiąc godzin za sterami samolotu odrzutowego, odpowiednie wykształcenie oraz wiele godzin kursów przekładają się na wysokość rocznej pensji astronauty. Skala wynagrodzeń w branży astronomicznej jest bardzo rozbudowana. Ile zarabia astronauta? Osoby, które mają za sobą już wiele godzin pilotowania, mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 120 000 dolarów rocznie. Wiele zależy od stopnia kwalifikacji. Nowy astronauta, który osiąga stopień GS-12, może liczyć na wynagrodzenie na poziomie około 63 000 dolarów rocznie. Oczywiście im wyższy stopień kwalifikacji, tym wyższe wynagrodzenie.

W ogólnej skali można przyjąć, że średnie zarobki niezależnie od powodzenia misji kosmicznej sięgają w przypadku doświadczonych astronautów poziomów od 66 do 145 tys. dolarów rocznie. Ciekawostka – astronauci ESA otrzymują pensję w wysokości do 8000 euro miesięcznie.

Ile zarabia astronauta? Czy warto wykonywać ten zawód?

Nie ulega wątpliwości, że praca astronauty to marzenie wielu osób na całym świecie. Droga to sukcesu jest jednak długa i nawet po wielu latach przygotowań nigdy nie masz pewności, że osiągniesz swój cel. Wynagrodzenie w wysokości ponad 100 tys. dolarów rocznie przyciąga uwagę wielu osób. Jeśli masz już za sobą tysiąc godzin pilotowania samolotu odrzutowego, studia z inżynierii lub matematyki oraz spełniasz wymogi zdrowotne, spróbuj swoich sił na stanowisku astronauty w NASA.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia szef kuchni? Poznaj zarobki mistrzów chochli i patelni
Avatar
153 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.