Cloud computing przyszłością biznesu
Choć chmura obliczeniowa to obszar, który już teraz stanowi jedno z najgorętszych zagadnień w świecie biznesu, eksperci twierdzą, że stoimy dopiero u progu prawdziwego trendu kierującego wszystkie branże w stronę przetwarzania w chmurze.
U podstaw idei tej technologii leży potrzeba radzenia sobie z coraz większymi zasobami danych, ale i również niestabilnymi procesami, które powinny być relatywnie odporne na zmieniające się warunki, środowiska i zmienne, które mogą znacząco wpłynąć na funkcjonowanie podstawowych obszarów organizacji. Coraz więcej firm upatruje w chmurze obliczeniowej szansy na zaadaptowanie się do rosnących wymagań klientów, co z pewnością jest odpowiednim podejściem.
Migracja do chmury – jakie korzyści?
Warto wspomnieć, że masowa migracja do chmury nie stanowi niezrozumiałego trendu, który niesie za sobą wątpliwe korzyści. Owszem, w przeszłości byliśmy świadkami takich technologii, które szumnie zapowiadały rewolucję biznesu, a koniec końców były tylko przerostem formy nad treścią.
Chmura to co innego. Chmura daje możliwość zdalnego dostępu do procesów, danych i aplikacji, co jest tak bardzo ważne w dzisiejszym świecie, który coraz przychylniej podchodzi do pracy w organizacjach rozproszonych. To jednak nie wszystko, co sprawia, że chmura jest tak popularna. Chmura znacznie zwiększa bezpieczeństwo danych oraz niezawodność procesów, które niejako uniezależniają się od stacjonarnej, zawodnej infrastruktury IT. Same koszty migracji do chmury, choć z początku wysokie, już po kilku tygodniach zwrócą się z nawiązką i umożliwią reinwestowanie oszczędności w coraz to nowe, lepsze funkcje, które stale są dołączane do bogatej oferty dostawców usług chmurowych.
Chmura to nie tylko migracja danych – poznaj chmurę natywną
Wiele organizacji wciąż wychodzi z założenia, że chmura to jedynie miejsce do składowania danych. Chmura to jednak znacznie więcej, a przekonują się o tym te organizacje, które zajmują się tworzeniem i rozwijaniem coraz to bardziej rozbudowanych aplikacji i systemów.
Systemy te, tworzone w tradycyjnych warunkach byłyby niezwykle trudne do rozwijania oraz usuwania pomniejszych błędów. Dzięki zastosowaniu natywnej chmury aplikacja może być stworzona na zasadzie małych kontenerów, które obejmują każdą konkretną funkcjonalność aplikacji osobno. Cloud Native – mindbox.pl ułatwia zarządzanie dużymi systemami, pozwala na konsekwentne rozwijanie ich funkcjonalności, bez ryzyka uszkodzenia kodu odpowiedzialnego za inne części systemu. Programowanie natywne to nowy nurt, który coraz większym echem odbija się w branży IT.
Jaką chmurę wybrać?
Dostawcy usług chmurowych oferują nam kilka rodzajów chmury, która dostosowana jest do konkretnych potrzeb organizacji. Najpopularniejsza, ale też najbardziej podstawowa wersja to chmura publiczna, która jest własnością dostawcy chmury. To najszybszy i najtańszy sposób na to, by uzyskać miejsce potrzebne do gromadzenia i przetwarzania danych na serwerach wirtualnych dostawcy.
Jeśli jednak nasze potrzeby są większe, możemy postawić na chmurę prywatną, a więc przestrzeń, która jest zarządzana przez organizację wewnętrznie. To chmura prywatna gwarantuje największą kontrolę nad danymi, procesami i aplikacjami, które są umieszczone w naszej chmurze. Połączeniem dwóch rozwiązań jest chmura hybrydowa, która zawiera w sobie najlepsze cechy chmury prywatnej oraz publicznej.
Z chmury korzysta każdy
Chmura to niesamowity przełom technologiczny, który w bardzo szybkim tempie przeobrazi się w jedną, z najpopularniejszych usług IT. Warto już teraz zacząć inwestować w to rozwiązanie, gdyż to pozwoli nam na zbudowanie solidnej przewagi konkurencyjnej w branży.
Na dowód tego warto sprawdzić, jakie firmy już teraz korzystają z usług chmurowych. Na długiej liście większość miejsc zajmują liderzy w swoich branżach i nie mówimy tu jedynie o firmach IT, ale tych skupionych w innych sektorach gospodarki.
- None Found