Znaki aktywne d 6 charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Mają one duże znaczenie w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa pieszym uczestnikom ruchu. Warto wiedzieć, że tego rodzaju znaki można najczęściej znaleźć w miejscach wymagających zwrócenia uwagi kierowcy na różnego rodzaju miejsca na drodze, na przykład na przejścia dla pieszych.

Znaki aktywne d 6 – zastosowanie na każdej drodze

Znaki aktywne d 6 charakteryzują się także animacją człowieka, który przechodzi przez drogę. Tego rodzaju znaki informują uczestników ruchu o tym, że należy zachować szczególną ostrożność. Warto wiedzieć, że zarządcy dróg tworzą dla nich odpowiednie trasy oraz tereny, co pozwala na łatwiejsze podróżowanie. Metoda ta jest powszechna w szczególności w większych miastach. Każde tego rodzaju miejsce jest odpowiednio oznaczone – właśnie znaki aktywne d 6 stanowią dobre oznakowanie widoczne nawet z większej odległości oraz w trudnych warunkach pogodowych.

Może Cię także zainteresować: pylony aktywne

Aktywne znaki drogowe pozwalają uczestnikom ruchu na dużo wcześniejszą reakcję niż w przypadku klasycznych tablic znajdujących się na drogach. Aktywne znaki drogowe są wyposażone w specjalne pulsatory, które mają ogromne znaczenie także w warunkach ograniczonej aktywności, na przykład podczas złej pogody (mgła, burza, opady deszczu i śniegu). Dzięki znakom d 6 można także bezpiecznie wykonywać wszelkie roboty drogowe i dokonywać zmian w organizacji ruchu. Opisywane znaki posiadają specjalne pulsujące diody, dzięki którym przejścia dla pieszych są lepiej widoczne.

Solarny znak aktywny d 6 – sposób na efektowną ochronę pieszych

Warto wiedzieć, że przejścia dla pieszych w bliskiej okolicy wielu szkół, przedszkoli, a także wielu miejsc publicznych to miejsca, w których znajdują się solarne znaki aktywne. Tego rodzaju znaki drogowe oferują bardzo dobrą widoczność także z dużej odległości. Solarne znaki aktywne można na przykład z dużą łatwością zainstalować na istniejących znakach bez konieczności wykonywania jakichkolwiek przeróbek. Taki zabieg może znacznie poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz na przejściach dla pieszych. Solarne znaki aktywne d 6 są zasilane za pomocą baterii słonecznych, czyli paneli fotowoltaicznych, często mają one także wbudowane specjalne akumulatory. Dzięki temu mogą być zasilane energią słoneczną, co pozwala korzystać z nich w zasadzie bez ponoszenia żadnych opłat. Solarne znaki aktywne d 6 to całkowicie niezależne systemy, które nie potrzebują żadnego zewnętrznego zasilania do tego, aby prawidłowo funkcjonować. 

Funkcjonalność solarnych znaków aktywnych d 6

Lampy wielu modeli solarnych znaków aktywnych d 6 są niezwykle funkcjonalne i sprawdzają się na każdej drodze ponieważ w trakcie działania kierują widoczny szybki błysk w stronę drogi. Każdy pieszy, który zbliża się do przejścia jest wykrywany przez czujkę ruchu powodującą uruchomienie się lamp. W ofercie firmy Tioman można znaleźć oznakowanie drogowe najlepszej jakości, które zostało wykonane z materiałów najlepszej jakości. Produkty te są trwałe i odporne na uszkodzenia w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii w trakcie produkcji znaków aktywnych d 6 firmy Tioman produkty te są wytrzymałe i niezawodne. W przypadku zainteresowania się ofertą naszej firmy lub też w razie wszelkich pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami – dane kontaktowe dostępne na stronie: https://tioman.pl/kontakt/

Archiwum: wrzesień 2021
Znaki aktywne D 6