Zarobki

Królewski sport i królewskie zarobki – ile zarabiają szachiści?

1 minut(y) czytania
Ocena

Szachy powracają do łask. Stają się coraz bardziej popularnym sportem. Okazuje się też, że na rozgrywkach w królewską grę daje się całkiem nieźle zarobić. Sprawdziliśmy, ile zarabiają szachiści!

Czas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa sprawił, że gra w szachy mocno zyskała na popularności. Warto wiedzieć, że na świecie są państwa, gdzie najlepsi szachiści są celebrytami zarabiającymi niezłe kwoty na kontraktach reklamowych. W Polsce, chociaż stąd pochodzą prawdziwi światowi mistrzowie, sport nie jest aż tak popularny. Wszystko jednak wskazuje, że to tylko kwestia czasu… Sprawdziliśmy, ile zarabiają szachiści!

Szachy wracają do łask

,,Gambit królowej” to serial Netfliksa, który na dobre zmienił wśród społeczeństwa odbiór rozgrywek szachowych. Mało popularna niegdyś gra, zaczęła nagle zyskiwać sławę. Naukę gry w szachy rozpoczęły zarówno małe dzieci, jak również dorośli. Serial stał się jednym z 10 najchętniej oglądanych produkcji w popularnym serwisie. W amerykańskiej produkcji zagrał Marcin Dorociński, co dla Polaków zapewne stanowi dodatkowy smaczek. My, Polacy, mamy jeszcze jeden powód do dumy – nasz rodak, Jan Krzysztof Duda pokonał dotychczasowego mistrza świata i tym samym przerwał jego passę 125 zwycięstw w partiach klasycznych.

Ile zarabiają szachiści?

Chociaż na szachach nie zarabia się tyle, co na koszykówce lub piłce nożnej, to cały czas odpowiedź na pytanie: ile zarabiają szachiści może zadziwiać. Pierwsza trójka najlepszych szachistów na świecie zarabia ponad milion dolarów rocznie. W pierwszej dziesiątce można zarobić ponad 200 tysięcy dolarów rocznie. Jeśli szachista znajdzie się w pierwszej pięćdziesiątce, to otrzyma rocznie około 100 tysięcy dolarów. Stawki dla mistrzów świata różnią się w zależności od turnieju. Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby te są milionerami.

Kliknij!
Ile zarabia tatuażysta i jakie są jego zadania?

Zastanawiałeś się, ile zarabiają szachiści? To potrafią być naprawdę niemałe kwoty!

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.