Zarobki

Ile zarabiają striptizerki w USA? Ich wysokie wynagrodzenie to mit czy prawda?

2 minut(y) czytania

Rynek usług w Stanach Zjednoczonych jest niezwykle liberalny, dlatego wiele osób może zrobić tam karierę. Ciekawie kształtują się realia pracy tancerek erotycznych, które mogą liczyć na pokaźne wynagrodzenie. Ile zarabiają striptizerki w USA? 

Branża erotyczna i tańca erotycznego w Stanach Zjednoczonych od lat znajduje się w fazie rozkwitu. Zarówno w dużych, jak i małych miastach amerykańskich można znaleźć kluby, w których występują striptizerki. Są tam cenione i mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. Sprawdź, ile zarabiają striptizerki w USA i od czego to zależy. 

Striptizerka to nie prostytutka

Zanim dowiesz się, ile zarabiają striptizerki w USA, dowiedz się, czym się zajmują. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że wykonywanie zawodu striptizerki, czy też tancerki erotycznej to nie to samo, co prostytucja. Praca striptizerki polega na tańczeniu w klubach dla mężczyzn. Taniec ma charakter erotyczny i w zależności od pokazu dochodzi w nim do rozbierania się kobiety, czyli do striptizu. Osoby wykonująca ten zawód może liczyć nie tylko na podstawowe wynagrodzenie, ale także na dodatkowe pieniądze z napiwków, które wręczają klienci klubu, w tym przede wszystkim mężczyźni. Nie jest to jednak regułą, ponieważ do amerykańskich klubów nocnych na pokazy striptizu uczęszczają także kobiety. 

Ile zarabiają striptizerki w USA?

Miesięczne wynagrodzenie tancerek erotycznych w Stanach Zjednoczonych może być zróżnicowane. To, ile zarabiają striptizerki w USA, zależy m.in. od miejsca wykonywania zawodu, renomy klubu nocnego, a także zainteresowania tańcem danej osoby. Szacuje się, że przeciętne zarobki striptizerek w Ameryce mogą dochodzić nawet do 10 tysięcy dolarów, co daje obecnie blisko 40 tysięcy złotych. 

Kliknij!
Ile zarabia strażak i od czego zależy jego wynagrodzenie?

Czy praca striptizerki się opłaca?

To bardzo atrakcyjne zarobki, jednak wykonywanie tego zawodu wiąże się często z wieloma wyrzeczeniami, dbaniem o nienaganną sylwetkę, a także znoszeniem nieprzyzwoitych wypowiedzi rzucanych w stronę tancerki. Ekwiwalent pieniężny jest jednak atrakcyjny, dlatego sporo kobiet decyduje się na taką ścieżkę zawodową. Tańczenie w klubie nocnym wiąże się z tym, że część przychodu pobiera właściciel klubu, w którym występuje striptizerka. 

Dodatkowe zarobki striptizerki

Wykonywanie tańca erotycznego w klubie nocnym to nie jedyne możliwości zarobkowania dla striptizerek. To, ile zarabiają striptizerki w USA, zależy od tego, czy podejmują się też wykonywania innych usług. Poza podstawową pracą mogą wykonywać także usługi dodatkowe. Wśród nich znajdują się m.in. tańce na indywidualne zamówienie klienta, w tym na wieczorach kawalerskich, urodzinach lub innych imprezach okolicznościowych. Tancerki erotyczne mogą także zostać instruktorkami polce dance lub też otworzyć własną szkołę tańca. 

Wiesz już, ile zarabiają striptizerki w USA. Aktualnie zawód striptizerek jest zdecydowanie lepiej płatny w Stanach Zjednoczonych niż w Polsce. Ponadto kobiety tam nie są narażone na taki ostracyzm, jak w kraju nad Wisłą, co sprawia, że chętniej wykonują ten zawód. W Polsce striptizerki mogą liczyć na zarobki rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.