Zarobki

Ile zarabiają skoczkowie w Polsce? Jak zostać zawodowym skoczkiem narciarskim? Czy warto zdecydować się na karierę skoczka?

2 minut(y) czytania

Skoki narciarskie to dyscyplina sportu uwielbiana przez wiele osób w Polsce i na świecie. Bycie zawodowym skoczkiem to często marzenie młodych ludzi. Dowiedz się, ile zarabiają skoczkowie i czy warto zostać zawodowcem.

Ten sport wywodzi się z Norwegii, już z XIX wieku. Obecnie to największa z dyscyplin sportowych, która pojawia się także na igrzyskach olimpijskich. Profesjonalni skoczkowie rywalizują ze sobą na prostych zasadach. Zawodowi sportowcy z Polski często osiągają wysokie miejsca na podium, co przekłada się także na ich dochody. To, ile zarabiają skoczkowie w Polsce, nie jest żadną tajemnicą. To trudna dyscyplina sportowa, która wymaga wielu lat przygotowań. Pamiętaj o tym, zanim podejmiesz decyzję o obraniu tej drogi kariery sportowej.

Jak zostać skoczkiem narciarskim? O tym warto wiedzieć!

Chcesz poprowadzić swoją karierę zawodową jako skoczek narciarski? Jeśli tak, pomyśl o tym już w wieku 6-7 lat. To właśnie wtedy masz największe szanse na rozpoczęcie treningów, które w przyszłości pozwolą ci osiągnąć sukces. Przede wszystkim naucz się jeździć na nartach. Dopiero potem udaj się do szkółki narciarskiej. Jeśli obudzisz w sobie pasję do skoków narciarskich, nigdy nie rezygnuj. Przydadzą ci się też takie predyspozycje, jak:

  • dobra kondycja fizyczna;
  • wysoki wzrost;
  • niska waga ciała;
  • wytrwałość w dążeniu do celu.

Aby zostać skoczkiem narciarskim, nie potrzebujesz wyższej szkoły, ani specjalnych kwalifikacji. Wystarczy, że trenujesz i dążysz za wszelką cenę do osiągnięcia celu.

Ile zarabiają skoczkowie w Polsce? Przeciętne zarobki zawodowych zawodników skoków narciarskich

Zarobki skoczków narciarskich przeliczane są najczęściej na franki szwajcarskie. To właśnie w tej walucie skoczkowie otrzymują wynagrodzenia. Obecnie w przeliczeniu na polską walutę zawodowy skoczek zarabia nawet 44 tys. złotych za zajęcie pierwszego miejsca. Analogicznie za drugie miejsce zarobisz około 35 tys. złotych, natomiast za trzecie około 26 tys. złotych. Biorąc pod uwagę ilość rozgrywek w sezonie zimowym, są to zadowalające kwoty.

Kliknij!
Interesuje cię praca jako tłumacz i chciałbyś nim zostać? Sprawdzamy, ile zarabia tłumacz języka angielskiego i co wpływa na jego wynagrodzenie

Chcesz wiedzieć, ile zarabiają skoczkowie w ciągu roku? Średnio może to być nawet kilkaset tysięcy złotych. Najlepsi skoczkowie zarabiają nawet kilkaset tysięcy złotych. Kamil Stoch, który jest jednym z czołowych skoczków w Polsce, zarobił w 2021 roku aż 586,4 tys. złotych za występ w Pucharze Świata. Takie kwoty sprawiają, że wiele młodych osób decyduje się na rozpoczęcie swojej kariery w tej dyscyplinie sportu. Najczęściej jednak to rodzice we wczesnych latach życia dziecka muszą pomyśleć o ich przyszłości jako skoczka.

Ile zarabiają skoczkowie? W jakich rozgrywkach są największe stawki?

Najlepsze stawki zawodowi skoczkowie oczywiście otrzymują podczas rozgrywek Pucharu Świata. Zawodnicy, którzy najczęściej zdobywali podium, zarobili nawet ponad 800 tys. złotych w sezonie. To zniewalająca kwota, która tylko świadczy o tym, że warto poświęcić sporą część swojego życia na karierę skoczka. Tak wysokie dochody przez kilka sezonów umożliwiają godną egzystencję nawet do końca życia. Pamiętaj, że droga zawodowego skoczka jest trudna i nie zawsze usłana różami. Pomimo ogromnych zarobków, ta dyscyplina sporty wymaga ogromnego poświęcenia i wysiłku.
Ile zarabiają skoczkowie? Polscy zawodnicy osiągają dochody roczne na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Wiele jednak zależy od tego, jakie miejsca na podium lub poza nim zajmują w trakcie zawodów. Im wyższe miejsca na podium, tym lepsze nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Sponsorzy skoków narciarskich przekazują często samochody na rzecz wygranego zawodnika.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia kierowca autobusu? Dowiedz się, jak zostać kierowcą autobusu miejskiego i jakie są zarobki kierowców!
Avatar
154 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.