Zarobki

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Praca kasjera w supermarkecie — na jakie zarobki i podwyżki mogą liczyć sprzedawcy?


Ocena

Przez lata powstało wiele mitów dotyczących pracy w supermarketach. Zgodnie z nimi praca w sieciach typu Biedronka jest ciężka i słabo płatna. Jak to wygląda w rzeczywistości i ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Dowiesz się tego, czytając nasz tekst.

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Sprzedawcy zatrudnieni w popularnej sieci supermarketów cieszą się stosunkowo wysokimi dochodami. W ostatnim czasie można było zaobserwować liczne podwyżki zarobków w Biedronce. Sprawiły one, że zarobki kasjerów wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent i są atrakcyjne na tle całej branży. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy tej sieci? Sprawdź!

Jakie są wynagrodzenia pracowników Biedronki? Czy pracownicy uzyskują podwyżki płac i dodatkowe benefity?

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Aktualne dane na ten temat można znaleźć m.in. na stronie internetowej sieci supermarketów. Zgodnie z informacjami tam zamieszczonymi, początkujący kasjer może liczyć na pensję na poziomie wynoszącym ok. 3460–4090 złotych brutto (stanowisko Kasjer-Sprzedawca).

Na jakie premie mogą liczyć pracownicy Biedronki?

Należy przy tym pamiętać, że płaca zasadnicza to nie jedyny element pracownicy sklepów Biedronka. Oprócz tego ważną część płacy w Jeronimo Martins Polska stanowią również nagrody roczne. Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce poza pensją zasadniczą? Na przykład, w 2021 roku wypłacono kadrze premię wynoszącą 2500 złotych brutto. Pracownicy otrzymują również na vouchery oraz zakupowe kody promocyjno-rabatowe.

Czy pracownicy mogą liczyć na podwyżki?

Jak wynika z informacji na firmowej stronie internetowej, w 2022 roku planowane są kolejne podwyżki. Zgodnie z deklaracjami, budżet na podwyżki i premie wynosi w obecnym roku aż 142 miliony złotych. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że sieć Biedronka respektuje prawa pracownicze i wypłaca m.in. podwyższone wynagrodzenie za nadgodziny, praca w supermarkecie daje szansę na solidne zarobki.

Od czego zależą pensje kasjerów?

Oczywiście, zarobki w sieci nie są jednakowe dla wszystkich placówek na terenie Polski. Wręcz przeciwnie: to, ile zarabiają kasjerzy w Biedronce, zależy przede wszystkim od następujących czynników:

  • staż pracy. Z zasady otrzymuje się atrakcyjne podwyżki stażowe po trzech latach pracy;
  • zakres obowiązków. Sprzedawca-kasjer może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż np. pracownik sklepu, tj. osoba odpowiedzialna jedynie za pracę na terenie placówki handlowej (bez obsługi kasy fiskalnej);
  • brak absencji oraz spóźnień. W przypadku spełnienia tego warunku uzyskuje się nagrody za obecność;
  • stosowanie się do procedur.

Wysokość pensji oraz ewentualnych podwyżek dla pracowników jest uzależniona między innymi od rentowności danej placówki i poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych.

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Podsumowanie

Portugalska grupa Jeronimo Martins, do której należy sieć supermarketów Biedronka, oferuje stanowiska nie tylko dla sprzedawców i pracowników kas fiskalnych. Oprócz tego publikowane są również oferty pracy w charakterze magazyniera, inspektora ds. administracyjno-magazynowych lub kierownika sklepu. Pensje na pozostałych stanowiskach także są wysokie – magazynier może otrzymać nawet około sześciu tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Dzięki temu, że Biedronka podniosła pensje kasjerów, płace w dyskoncie stały się konkurencyjne. Z drugiej strony jednak należy pamiętać, że pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych muszą każdego dnia stawiać czoła licznym wyzwaniom, a praca w Biedronce nie należy do najprostszych.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Zarobki

Ile zarabia kierowca karetki w Polsce? Zarobki na stanowisku ratownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *