Zarobki

Ile zarabia e-sportowiec? Kim jest i czy każdy gracz komputerowy nim jest? Jak wygląda jego kariera?

2 minut(y) czytania
Ocena

Lubisz sport jako kibic czy aktywny uczestnik? Droga do mistrzostwa jest długa. Ile zarabia e-sportowiec i jak bardzo musi się postarać, żeby trafić do czołówki?

E-sport to rozwijająca się dyscyplina, która ma oficjalny status zawodu. Rywalizacja pomiędzy wieloosobowymi drużynami zapewnia emocje nie tylko zawodnikom, ale także widzom. E-sport to treningi, zawody, turnieje, mistrzostwa rozgrywane na całym świecie transmitowane dla fanów. To ogromna infrastruktura pełna zawodników, kibiców i sponsorów. Ile zarabia e-sportowiec podczas turnieju?

Co jest potrzebne, żeby zostać e-sportowcem?

Swoją drogę do zawodowca można rozpocząć we własnym pokoju przy zwykłym laptopie i przy sprawnym Internecie. Zanim ktoś zauważy rozwijający się talent, potrzeba wielu godzin spędzonych na ćwiczeniach. Poza tym liczy się refleks, umiejętność współpracy, logiczne myślenie, opanowanie, zwłaszcza że stresujących sytuacji zwłaszcza na zawodach jest dużo. W końcu nie można zawieść swojej drużyny.

Najlepsi są świadomi, że muszą zadbać także o swoją kondycję fizyczną. Wielogodzinne turnieje są bardzo wyczerpujące. W coraz lepszy sprzęt, a nawet trenerów inwestuje się wraz z awansem i zarobkami.

W co tu się gra?

Wybierasz grę, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku i stajesz się coraz lepszy poprzez ciągłe ćwiczenia (granie, obserwacja, analiza). Możesz też postawić na początkującą grę, która ma duże szanse zaistnieć na rynku i całą swoją energię poświęcasz na nią.

Do wyboru masz różnego rodzaju strzelanki, bijatyki, gry karciane, piłka nożna. Najbardziej znane gry to League of Legends, Call of Duty, Dota 2, Counter-Strike czy LOL.

Ile zarabia e-sportowiec?

Zanim jednak do tego dojdzie, początki e-sportowca są trudne. Dobre zarobki dostępne są od pewnego pułapu doświadczenia. Pieniądze na gaże zawodowców w turniejach pochodzą z wpłat za bilety, reklamy i sprzedaż gadżetów. Każdy z nich związany jest kontraktem (jak w zwykłym sporcie). Stałe wypłaty dają możliwość całkowitego poświęcenia się treningom. Ponadto gracze zarabiają na kontraktach reklamowych. Polscy gracze (Michał „Nisha” Jankowski lub Filip „Neo” Kubski), mimo że nie są tak dobrze opłacani, jak z Chin czy USA, i tak mogą pochwalić się milionowymi (w dolarach) zarobkami.

Kliknij!
Instagram to świetne źródło dochodu. Sprawdź zarobki influencerów. Ile zarabia się na Instagramie?

Kariera e-sportowca nie jest długa, ale doświadczenie i rozgłos, jaki w tym czasie zdobędzie, będą procentować i z łatwością znajdzie pracę w ogromnej branży gier jako jej znawca. Szybko dowie się, ile zarabia e-sportowiec w rzeczywistości.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.