Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena

Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy, ile zarabia właściciel firmy budowlanej oraz jakie wyzwania na niego czekają!

Firma budowlana to pomysł, na który wpada wielu ludzi, zwłaszcza tych mających już doświadczenie w pracy na budowie. Wszystko za sprawą sporych pieniędzy z jakimi ten może być powiązany. Należy jednak pamiętać, że rola właścicielska znacznie różni się od roli pracownika. Tutaj wymagane są umiejętności zarządcze, wiedza z zakresu finansów, prawa i logistyki, a także rozbudowana sieć kontaktów, która pozwoli na zachowanie ciągłości zatrudnienia i zleceń. O posiadaniu dużych umiejętności rzemieślniczych chyba nie musimy wspominać… Chciałbyś się sprawdzić w tej branży? Sprawdziliśmy, ile zarabia właściciel firmy budowlanej!

Obowiązki właściciela firmy budowlanej

Chociaż założenie firmy budowlanej nie wymaga posiadania żadnych specjalnych uprawnień, koncesji, licencji lub zezwoleń, to wymaga posiadania szeregu umiejętności technicznych i sporej wiedzy z dziedziny zarządzania. Nie sposób kierować zespołem pracowników, kiedy samemu nie potrafi się poprawnie wykonać zadań im zlecanych. Dobry kierownik będzie zatem nie tylko świetnym rzemieślnikiem, ale również przywódcą.

Ile zarabia właściciel firmy budowlanej?

Ciężko jest precyzyjnie określić, ile zarabia właściciel firmy budowlanej. Wszystko zależy tutaj od posiadanego stażu w branży, posiadanej sieci kontaktów, zakresu wykonywanych prac, segmentu klientów docelowych, województwa, terminowości, jakości i cen. Zmiennych jest zatem wiele. Niepodważalnie zarobki w budownictwie rosną. Pracownicy szeregowi mogą liczyć na wynagrodzenia w wysokości około 5 tysięcy złotych netto miesięcznie. Ich szefowie zarabiają kilka, a nawet kilkanaście razy więcej.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, ile zarabia właściciel firmy budowlanej nie jest jednoznaczna. Jedno jest pewne – przychody mogą być naprawdę wysokie.

Kliknij!
Ile zarabia się w USA? Poznaj amerykańskie zarobki!
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Królewski sport i królewskie zarobki – ile zarabiają szachiści?

1 minut(y) czytania
Ocena Szachy powracają do łask. Stają się coraz bardziej popularnym sportem. Okazuje się też, że na rozgrywkach w królewską grę daje się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.