Zarobki

Ile zarabia wizażystka? Od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Czym zajmuje się makijażystka? Jak zostać wizażystką w Polsce?

2 minut(y) czytania

Praca wizażystki lub makijażystki to zajęcie wymagające doświadczenia i precyzji. W tym zawodzie masz szansę na naprawdę wysokie zarobki. Chcesz wiedzieć, ile zarabia wizażystka? Sprawdź najważniejsze informacje!

Do wykonywania zawodu wizażystki przydadzą ci się liczne kursy oraz praktyka zawodowa. Praca w gabinecie kosmetycznym lub wizażu wymaga posiadania umiejętności tworzenia idealnych stylizacji i nie tylko. To obecnie jeden z najpopularniejszych zawodów wybieranych przez kobiety w Polsce. Wystarczy, że ukończysz odpowiedni kierunek studiów w szkole policealnej. Przydadzą ci się jednak spore umiejętności praktyczne. Zainwestuj w kursy doszkalające i zostań doradcą wizerunkowym lub po prostu wizażystką. Dowiedz się, ile zarabia wizażystka i oceń opłacalność wykonywania tej profesji.

Ile zarabia wizażystka w Polsce? Co wpływa na wysokość wynagrodzenia stylistyki?

Zarobki wizażystek w Polsce utrzymują się na bardzo dobrym poziomie. Miesięczne wynagrodzenie specjalistki z doświadczeniem wynosi średnio 3910 złotych brutto miesięcznie. Chcesz pracować w tym zawodzie? Potrafisz zrobić niepowtarzalny makijaż i dobrać kosmetyki do urody klientki? W takim razie bez problemu zostaniesz makijażystką. Ile zarabia wizażystka? Przeciętne wynagrodzenie wizażysty lub wizażystki waha się w przedziale od 3490 do 4780 złotych brutto miesięcznie. Wysokość pensji zależy jednak od takich czynników, jak:

Ilość zleceń to kluczowa kwestia, która wpływa na poziom wynagrodzenia. Dotyczy to najczęściej osób prowadzących własny gabinet wizażu. Stanowisko specjalisty w tym zawodzie obejmiesz także w firmach prywatnych zajmujących się kosmetologią. Twoje wynagrodzenie będzie jednak mocno uzależnione od warunków wynikających z umowy. Im więcej kursów ukończysz, tym większe masz szansę na lepsze zarobki. Prowadząc własne studio wizażu w Polsce, zarobisz nawet ponad 5000 złotych brutto. Zadbaj jednak o odpowiednią liczbę klientek i klientów.

Kliknij!
Ile zarabia żołnierz w zależności od stopnia? Na jakie dodatki może liczyć?

Czym zajmuje się wizażystka?

Wizażystka zajmuje się przede wszystkim przygotowaniem makijażu i stylizacji do:

  • pokazów mody;
  • sesji zdjęciowych;
  • publicznych wystąpień;
  • występów telewizyjnych.

Praca wizażystki polega też na osobistym doradztwie w zakresie makijażu i stylizacji. Znasz trendy modowe i wiesz, jak dobrać kreację do sylwetki ciała? W takim razie będziesz idealną wizażystką! Jeśli wiesz, ile zarabia wizażystka, będzie to dla ciebie tylko dodatkowa motywacja do działania.

Jak zostać wizażystą lub wizażystką? Krótki poradnik

Planujesz swoją karierę zawodową związaną z kosmetologią? Jako wizażystka zadbaj o udział w odpowiednich szkoleniach. Dzięki temu dowiesz się, jak dobierać kosmetyki do danego typu urody. Swoją wiedzę w tym zakresie poszerzysz w szkołach policealnych. Po ukończeniu tego kierunku w szkole masz spore perspektywy pracy. Oprócz zarobków na poziomie nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie, zyskasz szansę na założenie dobrze prosperującej działalności gospodarczej. Jako wizażystka bez problemu podejmiesz pracę w takich miejscach, jak:

  • gabinety kosmetyczne;
  • salony SPA w hotelach;
  • stacje telewizyjne;
  • teatry.

Zawód wizażystki daje nieograniczone możliwości. Oprócz prowadzenia własnej firmy możesz też udzielać konsultacje wizerunkowe. Teraz już wiesz, ile zarabia wizażystka w Polsce. Zadbaj o swoje portfolio i zdobądź nowych klientów i klientki. Poziom miesięcznego wynagrodzenia zależy wyłącznie od twojego zaangażowania w pracę. Pomyśl o swojej przyszłości! Wystarczy, że zdobędziesz niezbędne doświadczenie i wiedzę z zakresu stylizacji i wizażu. Wysokie zarobki na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie czekają także na ciebie.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia tester gier komputerowych? Czy jego praca jest łatwa i przyjemna?
Avatar
153 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.