Zarobki

Ile zarabia wedding planner w 2022 roku?

1 minut(y) czytania
Ocena

Uroczystość weselna to wyzwanie, które wymaga wsparcia ze strony sprawnego organizatora. Ile zarabia wedding planner? Jeśli zainteresował cię ten temat, to trafiłeś w dobre miejsce – przygotowaliśmy garść użytecznych informacji na ten temat.

Wedding planner to doświadczony organizator. Jego zadaniem jest zadbanie o to, by cała uroczystość przebiegła bez zakłóceń i była szczęśliwym wydarzeniem. Ślub stanowi spore wyzwanie z punktu widzenia logistyki. Nie powinno zatem dziwić to, ile zarabia wedding planner.

Ile zarabia wedding planner? Czy działalność biznesowa w tej branży rynkowej to wciąż dobry pomysł?

Organizatorzy uroczystości weselnych mogą liczyć na wysokie zarobki. Wynagrodzenie z tytułu organizacji jednego przyjęcia to nawet kilkanaście tysięcy złotych (w przypadku największych uroczystości), aczkolwiek zazwyczaj ceny usług oscylują w granicach 3000-5000 zł. Co oczywiste, stosunkowo największe zapotrzebowanie na wsparcie ze strony profesjonalistów ma miejsce w okresie wiosennym oraz letnim.

Organizatorzy ślubni szczególnie często działają jako przedsiębiorcy. Taki stan rzeczy oznacza, że muszą oni brać pod uwagę koszty prowadzenia biznesu, w tym np. wydatki z tytułu prowadzenia księgowości, składek ZUS, wydatków na marketing itp.

To, ile zarabia wedding planner, zależy od szeregu czynników. Oto przykładowe z nich:

  • zamożność mieszkańców w regionie działalności firmy z branży weselnej. Zależność jest w tym przypadku bardzo prosta: im wyższy poziom zamożności, tym większe zainteresowanie usługami,
  • renoma firmy – bardzo często nowi nabywcy usług to klienci „z polecenia”.

Z drugiej jednak strony trzeba mieć na uwadze, że działalność prowadzona przez organizatorów ślubnych może być w najbliższych latach mocno utrudniona. Taki stan rzeczy wynika z recesji gospodarczej oraz inflacji, czyli czynników wpływających na pogorszenie się stopy życiowej. Obecna sytuacja gospodarcza prawdopodobnie przełoży się na spadek zapotrzebowania na usługi organizatorów ślubnych. Trzeba brać pod uwagę te negatywne prognozy podczas analizy, ile zarabia wedding planner.


Zobacz też:
Avatar photo
415 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – co należy wiedzieć?

Zarobki

Cena brutto i cena netto – czym się różnią? Brutto i netto w świetle podatku VAT

Zarobki

18,30 brutto – ile to netto (umowa zlecenie)? Sprawdź minimalne stawki godzinowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.