Zarobki

Ile zarabia treser psów? Sprawdź, czy warto pracować na tym stanowisku!

2 minut(y) czytania
Ocena

Ile zarabia treser psów? Aktualnie coraz więcej osób jest świadomych tego, że zakup i posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność. W związku z tym usługi tresera psów są cieszą się rosnącą popularnością. 

Praca tresera psów jest bardzo wymagająca. Wymaga nie tylko wiedzy, doświadczenia i umiejętnościm, ale także specyficznego podejścia. Nie wystarczy sama miłość do zwierząt, chociaż oczywiście jest ona ważnym czynnikiem, który pozwala na złapanie dobrego kontaktu ze zwierzęciem. Pasja kynologiczna zdecydowanie pomaga w zawodzie tresera psów, ale poza tym ważne jest także ukończenie odpowiednich szkoleń. Jeśli zastanawiasz się, ile zarabia treser psów, zapraszamy do lektury. 

Treser psów – czym dokładnie się zajmuje?

Treser psów szkoli je do wykonywania pożądanych czynności i określonych zadań. Uczy także zwierzęta, jakie zachowania nie są akceptowalne. Treserzy zajmują się często przygotowanie psów do określonych zadań, na przykład ratownictwa, dogoterapii lub przewodnictwa dla osób z niepełnosprawnościami. 

Jak zostać treserem psów? 

W Polsce zawód psiego tresera nie jest do końca sformalizowany. Oznacza to, że właściwie każda osoba może założyć działalność gospodarczą i świadczyć takie usługi. W praktyce jednak osoby, które ukończyły odpowiedni kurs, a także zdobyły odpowiednią licencję nie tylko więcej zarabiają, ale także mogą liczyć na większe grono klientów. Zdecydowanie więc do pracy jako treser psów nie wystarczy intuicja, charyzma i miłość do zwierząt. Co więcej, treser musi stale podnosić swoje kompetencje, uczestnicząc w kolejnych szkoleniach i warsztatach. 

Ile zarabia treser psów?

Trudno jednoznacznie określić, ile zarabia treserów psów. Osoby wykonujące ten zawód zwykle pracują w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. To, ile zarobią, zależy od ich kompetencji, a także jakie psy tresują. Inne stawki są dla czworonogów należących do prywatnych właścicieli, a inne za szkolenie psa do pracy na przykład w policji. Jednak przeciętnie można założyć, że treser psów zarabia około 5000 – 8000 złotych brutto na miesiąc. 

Kliknij!
Ile wynosi pensja żołnierza zawodowego? Sprawdź, ile zarabia się w wojsku!

To, ile zarabia treser psów zależy od kilku czynników. Z pewnością jednak jest to zawód, na które jest duże zapotrzebowanie. Poza pensją, daje on także ogromną satysfakcję i możliwości rozwoju, co dla wielu osób jest bardzo istotne.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.