Zarobki

Ile zarabia trener piłki nożnej – porównanie zarobków na tym stanowisku


Ocena

Praca trenera piłkarskiego polega na przygotowaniu zawodników do rozgrywek sportowych. Najczęściej obejmuje szklenie techniczne, przygotowanie taktyki, a także motywację. Sprawdź, ile zarabia trener piłki nożnej na różnych szczeblach rozgrywek. 

Piłka nożna jest sportem cieszącym się popularnością w Polsce i jednym z najpopularniejszych na świecie. Wielkie pieniądze, sława i prestiż sprawiają, że wiele osób chce spróbować swoich sił w pracy trenera. Nie zawsze jednak ten zawód jest odpowiednio opłacany i w większości przypadków największą korzyścią jest satysfakcja.  

Ile zarabia trener piłki nożnej w Polsce?

Zajęcie trenera piłkarskiego nie zawsze traktowane jest jako pełnoetatowa praca. To utrudnia oszacowanie, ile zarabia trener piłki nożnej. Trenerzy drużyn młodzieżowych i grających w niższych ligach często pracują tylko dla pasji, a klub pokrywa koszty dojazdu i oferuje drobne premie. 

Pozostawmy jednak kluby amatorskie i sprawdźmy, ile zarabia trener piłki nożnej w klubie Ekstraklasy. Pensje głównych trenerów drużyn mieszczą się w widełkach pomiędzy 20, a nawet 150 tysięcy złotych miesięcznie. Dla porównania obecny trener reprezentacji otrzymuje miesięcznie około 200 tysięcy złotych. 

Ile zarabia trener piłki nożnej w czołowym klubie europejskim?

Niedawno opublikowano wartość kontraktu, jaki wiąże klub Atletico Madryt i trenera Diego Simeone. Okazało się, że Argentyńczyk rocznie otrzymuje około 43 miliony euro, co jest rekordem na skalę Europy i świata. Były piłkarz zostawia też daleko w tyle pozostałych kolegów po fachu. 

W takim razie ile zarabia trener piłki nożnej w topowym europejskim klubie? W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów praktycznie wszyscy otrzymują minimum 10 milionów euro rocznie. W przeliczeniu daje to kwotę około 4 milionów złotych miesięcznie. 

Trener piłkarski to przede wszystkim pasjonat i miłośnik tego sportu. Jeśli zdobędzie odpowiednią rozpoznawalność i wiedzę, ma szansę na przyzwoite zarobki.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Avatar photo
418 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *