Zarobki

Ile zarabia trener piłki nożnej – porównanie zarobków na tym stanowisku

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca trenera piłkarskiego polega na przygotowaniu zawodników do rozgrywek sportowych. Najczęściej obejmuje szklenie techniczne, przygotowanie taktyki, a także motywację. Sprawdź, ile zarabia trener piłki nożnej na różnych szczeblach rozgrywek. 

Piłka nożna jest sportem cieszącym się popularnością w Polsce i jednym z najpopularniejszych na świecie. Wielkie pieniądze, sława i prestiż sprawiają, że wiele osób chce spróbować swoich sił w pracy trenera. Nie zawsze jednak ten zawód jest odpowiednio opłacany i w większości przypadków największą korzyścią jest satysfakcja.  

Ile zarabia trener piłki nożnej w Polsce?

Zajęcie trenera piłkarskiego nie zawsze traktowane jest jako pełnoetatowa praca. To utrudnia oszacowanie, ile zarabia trener piłki nożnej. Trenerzy drużyn młodzieżowych i grających w niższych ligach często pracują tylko dla pasji, a klub pokrywa koszty dojazdu i oferuje drobne premie. 

Pozostawmy jednak kluby amatorskie i sprawdźmy, ile zarabia trener piłki nożnej w klubie Ekstraklasy. Pensje głównych trenerów drużyn mieszczą się w widełkach pomiędzy 20, a nawet 150 tysięcy złotych miesięcznie. Dla porównania obecny trener reprezentacji otrzymuje miesięcznie około 200 tysięcy złotych. 

Ile zarabia trener piłki nożnej w czołowym klubie europejskim?

Niedawno opublikowano wartość kontraktu, jaki wiąże klub Atletico Madryt i trenera Diego Simeone. Okazało się, że Argentyńczyk rocznie otrzymuje około 43 miliony euro, co jest rekordem na skalę Europy i świata. Były piłkarz zostawia też daleko w tyle pozostałych kolegów po fachu. 

W takim razie ile zarabia trener piłki nożnej w topowym europejskim klubie? W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów praktycznie wszyscy otrzymują minimum 10 milionów euro rocznie. W przeliczeniu daje to kwotę około 4 milionów złotych miesięcznie. 

Trener piłkarski to przede wszystkim pasjonat i miłośnik tego sportu. Jeśli zdobędzie odpowiednią rozpoznawalność i wiedzę, ma szansę na przyzwoite zarobki.

Kliknij!
Ile zarabia mediator? Podajemy oficjalne i rynkowe stawki
Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.