Zarobki

Ile zarabia tancerz w Polsce? Sprawdź, kim może zostać zawodowy tancerz i na jakie wynagrodzenie może liczyć!

1 minut(y) czytania

Ile zarabia tancerz zawodowy? Jak wygląda praca tancerza i w jakim zawodzie może pracować taka osoba? Czy warto zdecydować się na taką karierę? Sprawdź to, czytając nasz krótki artykuł!

To, ile zarabia tancerz w Polsce, zależy od wielu czynników. Nie można w jednoznaczny sposób wskazać dokładnych zarobków tancerzy. Wynagrodzenie uzależnione jest bowiem od doświadczenia i umiejętności, specjalizacji (rodzaju tańca) oraz wykonywanego zawodu. Tancerz niekoniecznie musi przecież wyłącznie tańczyć w zespole. Osoba, która zawodowo zajmuje się tańcem, może z powodzeniem uczyć tej profesji w placówce lub otworzyć własną szkołę tańca. Poznaj tajniki zawodu tancerza i dowiedz się, ile można zarobić na profesjonalnym tańcu!

Instruktor tańca – praca na etacie

Zawodowy tancerz może znaleźć zatrudnienie w charakterze nauczyciela w szkole tańca. Średnie miesięczne zarobki na tym stanowisku wynoszą w przybliżeniu nieco ponad 4000 zł brutto. Na znacznie wyższe wynagrodzenie mogą liczyć specjaliści zatrudnieni w prestiżowych placówkach, które zlokalizowane są w dużych miastach. Ile zarabia tancerz na etacie? Szacuje się, że 25% najlepiej opłacanych nauczycieli tańca otrzymuje pensję powyżej 5000 zł brutto miesięcznie.

Własna szkoła tańca – ile kosztuje godzina lekcji?

Tancerze mogą udzielać także prywatnych lekcji tańca. Cena za godzinę indywidualnych zajęć uzależniona jest głównie od wielkości miasta, prestiżu artysty i grupy docelowej klientów. Średni koszt lekcji wynosi 80 zł, jednak stawki mogą być znacznie wyższe. Ile zarabia tancerz intensywnie udzielający lekcji? Jeśli artysta zdoła zapełni swój grafik regularnymi zajęciami, jego miesięczne zarobki mogą wynieść nawet 10 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że prowadzenie własnego biznesu wymaga sporego nakładu czasu i rozliczania się z urzędem skarbowym. 

Kliknij!
Podatek od zasiedzenia – czy nabycie nieruchomości przez zasiedzenie musi być wskazane w deklaracji podatkowej?

Ile zarabia tancerz w zespole?

Profesjonalny tancerz może zdecydować się na pracę w zespole. Występy podczas koncertów na żywo wymagają wielu godzin treningów i sporego poświęcenia. Na to, ile zarabia tancerz zawodowy, składa się mnóstwo czynników. 

Aby zostać tancerzem, potrzebne są predyspozycje oraz lata nauki i praktyki. Na szczęście zarobki są adekwatne do poziomu trudności tej profesji.

Zobacz też:
Avatar
153 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.