Zarobki

Ile zarabia śmieciarz? Średnia pensja pracownika śmieciarki i ładowacza

2 minut(y) czytania

Ile zarabia śmieciarz dbający o odbiór odpadów każdego dnia? To trudna, niewdzięczna, lecz bardzo potrzebna praca. Sprawdź, jakie obowiązki spoczywają na pracownikach zakładów oczyszczania miasta.

Zawód śmieciarza to ciężka praca fizyczna. Kwestia tego, ile zarabia śmieciarz, uzależniona jest od stanowiska i miejsca pracy. Miesięczna płaca dla poszczególnych osób zatrudnionych w firmie oczyszczającej powinna być odpowiednio wysoka, ze względu na pożyteczność ich pracy. Czy tak jest w istocie? Sprawdź!

Na czym polega praca śmieciarza? Ile zarabia śmieciarz?

Kluczowym elementem pracy śmieciarza jest oczyszczanie miasta z wszelkich nieczystości. Odbiera zanieczyszczenia generowane przez osoby prywatne i przedsiębiorstwa oraz odpady znajdujące się w przestrzeni publicznej.

Ile zarabia śmieciarz? Obecnie stawki oferowane przez pracodawców plasują się zwykle na poziomie niewiele wyższym niż najniższa krajowa.

W zespole jeżdżącym śmieciarką znajduje się zwykle kilka osób. Każda z nich ma inne zadania i obowiązki. Zwykle są to:

  • kierowca;
  • operator;
  • ładowacz;
  • ustawiacz śmietników.

Z czym wiąże się praca śmieciarza?

Praca na śmieciarce jest trudna nie tylko ze względu na konieczność podnoszenia ciężkich i nieprzyjemnie pachnących kubłów. Podczas wywozu śmieci pracownicy są narażeni także na uciążliwy hałas i różnego rodzaju nieczystości. Wydaje się więc, że płaca powinna wynagradzać te trudy. Czy tak jest w istocie?

Od czego zależy średnie wynagrodzenie netto? Ile zarabia śmieciarz?

W odpowiedzi na pytanie, ile zarabia śmieciarz, można stwierdzić, że średnie zarobki w tej branży to około 3 tysiące złotych brutto. Możliwa jest oczywiście premia, lecz nie wchodzi ona w skład regularnego wynagrodzenia.

Kliknij!
Kim jest i ile zarabia Tromba? Poznaj bliżej członka EKIPY Friza

Na wyższą stawkę (w granicach 3250 złotych) może liczyć jedynie kierowca śmieciarki. Warto jednak pamiętać, że ładowacz może teoretycznie sprzedawać znalezione przedmioty.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wartości wyrzucanych przedmiotów i mebli. Pracownik z wprawnym okiem może wypatrzyć cenne okazy. Inną kwestią jest to, czy będzie miał czas i możliwości, by się nimi zająć.

Jakie są zadania śmieciarza?

Pracownicy zakładu oczyszczania miasta muszą wywozić śmieci generowane przez mieszkańców. Praca musi przebiegać terminowo i sprawnie, aby zlokalizowane w pobliżu budynków mieszkalnych kontenery nie były nadmiernie przeładowane. Praca trwa od wczesnych godzin porannych, aby minimalizować utrudnienia komunikacyjne.

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia śmieciarz, nie wydaje się może zbyt optymistyczna, biorąc pod uwagę, że to wymagająca i odpowiedzialna profesja. Na rynku pracy są jednak wciąż chętni do wykonywania tego zawodu, bez którego trudno wyobrazić sobie porządek w miastach.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.