Zarobki

Ile zarabia się w Niemczech – pensje u zachodnich sąsiadów

1 minut(y) czytania
Ocena

Republika Federalna Niemiec należy do najbogatszych i najlepiej rozwiniętych państw w Europie. Docenia się tam dobrych pracowników, którzy są godnie opłacani. Ile zarabia się w Niemczech i jakie są najlepiej opłacane zawody? 

Wyjazd do pracy za granicę rozważa wielu młodych ludzi i specjalistów w swoich dziedzinach. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest obszar naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy, poza niewielką odległością od granic naszego kraju, przyciągają też stosunkowo wysokimi pensjami. 

Ile zarabia się w Niemczech – pensje minimalne

Średnia pensja w Niemczech wynosi około 4000 euro, co w przeliczeniu wynosi około 19000 złotych miesięcznie. Jednak planując prace w tym kraju, na początek musisz nastawić się na zarobki na poziomie najniższej pensji. Ile zarabia się w Niemczech minimalnie? Te stawki ustalane są indywidualnie dla każdego landu, jednak w 2022 roku jest to około 1600 euro miesięcznie. 

Na płace na tym poziomie mogą liczyć rzemieślnicy i pracownicy techniczni. Prawie 7500 złotych zarabiają tu początkujący elektrycy, kierowcy, hydraulicy i sprzątaczki. Na nieco wyższe zarobki mogą liczyć pielęgniarki, opiekunki, a także wykwalifikowani pracownicy branży budowlanej. 

Ile zarabia się w Niemczech na dobrze płatnych stanowiskach? 

Na całym świecie pracownicy branży IT należą do najlepiej opłacanych. Podobnie jest u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie programista zarabia około 7500 euro miesięcznie. Dobre zarobki osiągają też operatorzy maszyn budowlanych i piloci. Ile zarabia się w Niemczech w branży medycznej? Cenieni są przede wszystkim dobrzy stomatolodzy i lekarze, którzy osiągają pensje na poziomie nawet 11000 euro. 

Niemcy należą do najlepiej rozwiniętych państw w Europie i na świecie. Zarobki osób uczestniczących w tym rynku należą do najwyższych w UE, dlatego w porównaniu z pensjami w Polsce wyglądają imponująco. Jednak to rynek bardzo konkurencyjny i na dobre zarobki mogą liczyć głównie osoby mające fachowe umiejętności i nieunikające pracy.

Kliknij!
Ile zarabia porucznik w polskim wojsku?
Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.