Zarobki

Ile zarabia się na domkach letniskowych?

1 minut(y) czytania
Ocena

Agroturystyka czy domki letniskowe położone w zacisznym miejscu to w ostatnich latach coraz bardziej popularne rozwiązanie. Przeczytaj nasz tekst, by dowiedzieć się, ile zarabia się na domkach letniskowych. Powodzenia!

Ostatnie lata to czas, w którym luksusowe hotele i ośrodki wypoczynkowe — choć wciąż popularne — nie są już jedynym sposobem na odpoczynek. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe w kraju. Często okazuje się, że jest to tańsza alternatywa… która jednocześnie daje ich posiadaczom okazję do atrakcyjnych dochodów. Ile zarabia się na domkach letniskowych?

Ile zarabia się na domkach letniskowych i od czego są uzależnione dochody z tego tytułu?

Jakie są dochody z tytułu wynajmu domku letniskowego wakacyjnym wczasowiczom? Oczywiście, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. Dobowe stawki są bowiem uzależnione od takich czynników jak między innymi:

  • lokalizacja — jeżeli w okolicy znajdują się atrakcyjne lokacje (w tym np. plaża, las czy jezioro), posiadacz domku może zastosować wyższe stawki,
  • stan domku — zależność w tym przypadku również jest bardzo prosta: im lepszy stan techniczny, tym szerokie możliwości w zakresie ustalania opłat,
  • liczba gości — zasadniczo cena wynajmu dla pojedynczego gościa spada wraz ze wzrostem liczebności grupy.

Przybliżony ogląd na temat tego, ile zarabia się na domkach letniskowych, można wyrobić sobie na podstawie ofert wynajmu umieszczonych w sieci, a także informacji na portalach internetowych (w tym np. Money.pl).

Na podstawie tych źródeł da się wywnioskować, że średnia dobowa stawka za wypoczynek dla kilkuosobowej grupy wynosi około 300 złotych, przy założeniu ok. 50-80 złotych za dzień dla pojedynczego uczestnika.

Jeśli przyjmiemy założenie, że w danym miesiącu obłożenie wyniosło pół miesiąca, zarobek może wynieść nawet 300 × 15 = 4500 zł.

Kliknij!
Ile zarabia konsultantka Avonu? Podpowiadamy!

Jak widać, że wynajem domku letniskowego może stanowić dobry sposób na dodatkowy zarobek. Trzeba jednak mieć na uwadze koszty (w tym np. opłaty za reklamy umieszczane na portalach ogłoszeniowych oraz prace konserwacyjne), a także konieczność ponoszenia podatków. Last but not least, domki letniskowe to rozwiązanie sezonowe.

Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.