Zarobki

Pracownicy edukacji: ile zarabia sekretarka w szkole?

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca sekretarki wymaga posiadania odpowiednich predyspozycji. Odpowiednia prezencja, komunikatywność, zadaniowość i wysoka kultura osobista to tylko niektóre z nich. Sprawdziliśmy, ile zarabia sekretarka w szkole i jakie wyzwania czekają cię na tym stanowisku!

Jeśli nie masz problemu z wykonywaniem wielu obowiązków na raz, doskonale organizujesz swój czas pracy i pomimo złego humoru potrafisz zachować uśmiech na twarzy, to praca szkolnej sekretarki może się okazać idealną dla ciebie. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie wyzwania czekają na osobę wykonująca ten zawód oraz ile zarabia sekretarka w szkole. Zapraszamy do lektury!

Jakie wyzwania czekają na szkolna sekretarkę?

Zadaniem sekretarki jest wykonywanie szeroko rozumianych prac biurowych. Najczęściej osoba zatrudniona na tym stanowisku musi cechować się wysokimi umiejętnościami organizacyjnymi, ponieważ będzie musiała prowadzić kalendarz spotkań oraz współorganizować imprezy szkolne, a do tego przygotowywać i archiwizować pisma, analizy, raporty i korespondencję. To sekretarka jest pierwszą osobą, która wita gości i pomaga im rozwiązać rozmaite problemy. Musi przy tym zachować nienaganny wygląd, dobry humor, kulturę osobistą i spokój.

Ile zarabia sekretarka w szkole?

Zarobki szkolnych sekretarek uzależnione są od posiadanego stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, województwa oraz faktu, czy szkoła jest instytucją państwową czy prywatną. Początkujące sekretarki mogą liczyć na wynagrodzenie oscylujące w granicach 3 300 złotych brutto miesięcznie, co daje około 2 580 złotych netto. Średnia zarobków na tym stanowisku wynosi  3 760 złotych brutto miesięcznie, a więc 2 860 złotych netto. Najlepiej zarabiające sekretarki otrzymują ponad 4 300 złotych brutto, więc około 3 200 netto.

Podsumowując, odpowiadając na pytanie, ile zarabia sekretarka, należy mieć na uwadze, że wynagrodzenia na tym stanowisku nie należą do najwyższych. Niewielkie zarobki rekompensuje przyjemna praca na samodzielnym stanowisku.

Kliknij!
Ile zarabia elektronik? Wykształcenie i zarobki technika elektronika
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.