Zarobki

Co robi i ile zarabia rzeczoznawca majątkowy?

1 minut(y) czytania
Ocena

Rzeczoznawca majątkowy to zawód publicznego zaufania, dlatego wymaga uzyskania przez pracowników szczególnych kwalifikacji. Osoby pracujące w tym zawodzie mogą liczyć na zarobki w granicach średniej krajowej. Dowiedz się, ile zarabia rzeczoznawca majątkowy?

Rzeczoznawca majątkowy to osoba odpowiedzialna za wyliczenie wartości nieruchomości. Żeby pracować w tym zawodzie, niezbędne jest uzyskanie konkretnych kwalifikacji. Rzeczoznawca swoją pracę wykonuje na zlecenie różnych instytucji publicznych, firm i osób prywatnych. Same dochody także są zróżnicowane, jednak można ustalić pewne widełki zarobków. 

Rzeczoznawca majątkowy – zakres obowiązków 

Jeśli zainteresowała cię praca rzeczoznawcy i chcesz się dowiedzieć, ile zarabia rzeczoznawca majątkowy, powinieneś lepiej poznać ten zawód. W zakres zajęć rzeczoznawcy wchodzi głównie wycena wartości nieruchomości. Jako znawca rynku nieruchomości, może być wynajęty do wyceny opłacalności nowych inwestycji i rozwoju dotychczasowych. Wiedza rzeczoznawcy przydaje się sądom, firmom, bankom, komornikom, a także prywatnym właścicielom. 

Kto może zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Rzeczoznawcą może zostać osoba z wykształceniem wyższym na kierunku  ekonomicznym lub pokrewnym. Musi też pozytywnie przejść proces prowadzony przed Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Kandydat na rzeczoznawcę musi być niekarany, przejść praktyki zawodowe i zdać egzamin. 

Ile zarabia rzeczoznawca majątkowy – widełki płacowe

Wiele lat nauki, doświadczenie i trudny proces uzyskania licencji sprawiają, że zarobki na tym stanowisku są dosyć wysokie. Ile zarabia rzeczoznawca majątkowy? Średnia płaca w tym zawodzie wynosi około 7000 brutto. Szacuje się, że ponad połowa rzeczoznawców zarabia pomiędzy 5700 a 8700 złotych miesięcznie. 
Wpływ na to, ile zarabia rzeczoznawca majątkowy, ma przede wszystkim jego doświadczenie zawodowe. Na większe pensje mogą liczyć pracownicy działający w dużych miastach i prowadzący własne działalności gospodarcze. Zaletą pracy na tym stanowisku są też elastyczne godziny.

Kliknij!
Ile się zarabia na Spotify? Czy można liczyć na dobre stawki?
Zobacz też:
Avatar
375 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.