Zarobki

Czy praca w branży IT się opłaca? Sprawdź, ile zarabia programista Python!

1 minut(y) czytania

Praca w branży IT uważana jest za bardzo stabilną. Sektor nie poddaje się kryzysom, pojawia się też wiele ofert zatrudnienia z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Dlatego warto sprawdzić, ile zarabia programista Python i kto może nim zostać.

Python to język programowania, który powstał na początku lat 90. XX wieku. Znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Za jego pomocą tworzy się między innymi aplikacje, automatyzacje, gry komputerowe czy programuje sztuczną inteligencję. Jest więc popyt na specjalistów tej technologii, ale też dość łatwo się jej nauczyć. Ile zarabia programista Python i jak kształtują się stawki? Sprawdź!

Ile zarabia programista Python?

Młodzi ludzie, którzy dopiero zastanawiają się nad ścieżką kariery, zastanawiają się, ile zarabia programista Python. Kwestie finansowe nie są tu bez znaczenia, ponieważ nawet niedoświadczone osoby mogą liczyć na atrakcyjne stawki. Średnie zarobki na stanowisku Junior Python Developer kształtują się poziomie około 5000 zł netto. Mając większe doświadczenie, można liczyć na 7800 zł netto, a będąc już Senior Python Developer, otrzymuje się ponad 11000 zł netto.

Od czego zależy stawka programisty Python?

To, ile zarabia programista Python, zależy od kilku czynników. Początkujący deweloper z pewnością nie zarobi tyle, ile bardziej doświadczona osoba. Ale staż pracy to nie wszystko, zarobki programisty Python zależą również od:

  • specjalizacji (backend, fullstack, Data Science itp.);
  • rodzaju umowy – najwięcej specjalistów pracuje na podstawie B2B, co jest dla nich najkorzystniejsze;
  • miejsca zatrudnienia – najwyższe stawki mają programiści pracujący w dużych miastach. W dobie pracy zdalnej miejsce zamieszkania nie ma praktycznie żadnego znaczenia.
Kliknij!
Ile zarabia archeolog? Czy warto iść na studia archeologiczne? Czy rynek pracy jest przyjazny dla archeologów?

Jak zostać programistą Python?

Niektórzy programiści swoją drogę zawodową wybierają jeszcze w szkole. Zaczynają się uczyć już w wieku kilkunastu lat, później zgłębiają wiedzę na studiach informatycznych. Wiele osób jeszcze przed obroną tytułu magistra zaczyna pracę w zawodzie pod okiem doświadczonych specjalistów. Dlatego stanowisko Senior Python Developer można objąć jeszcze przed ukończeniem 30 lat.

Wiesz już, ile zarabia programista Python i jakie wymagania trzeba spełnić, aby nim zostać. Wybierając ścieżkę kariery, warto wziąć pod uwagę pracę w sektorze IT, ponieważ to właśnie ta branża jest obecnie najbardziej opłacalna. 

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.