Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca w radiu wcale nie musi oznaczać sporego wynagrodzenia. Sprawdziliśmy, ile zarabia prezenter radiowy!

Rola prezenterów radiowych ewoluuje z czasem. Dawniej dzielili oni swoją pracę ze spikerami. Obecnie najczęściej sami zajmują się przeprowadzaniem wszelkich punktów programów. Prezenter powinien posiadać odpowiedni głos, dobrą dykcję, łatwość w wyrażaniu swoich myśli oraz szeroką wiedzę. Odpowiednie wykształcenie będzie dodatkowym atutem. Wydawać by się mogło, że prezenterzy radiowi, szczególnie ci pracujący dla największych i najbardziej rozpoznawalnych stacji radiowych, zarabiają niemałe pieniądze. Rzeczywistość jest niestety inna i wysokość ich pensji może niemiło zaskoczyć. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, ile zarabia prezenter radiowy oraz jakie obowiązki musi wypełniać!

Zadania prezentera radiowego

Prezenter radiowy przede wszystkim pracuje głosem. Jego zadaniem jest odczytywanie wcześniej przygotowanych tekstów przy jednoczesnej odpowiedniej ich interpretacji. Czasami konieczny jest dobry humor, a czasami opanowanie lub patos. Niejednokrotnie prezenterzy rozmawiają ze swoimi słuchaczami lub prowadzą autorskie programy.

Warto pamiętać, że praca prezentera rozpoczyna się o 4 nad ranem, a kończy o późnych godzinach wieczornych. Prezenterzy pracują w weekendy i święta, a godziny ich pracy potrafią być bardzo nieregularne.

Ile zarabia prezenter radiowy?

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile zarabia prezenter radiowy. Wszystko zależy tutaj od popularności danej rozgłośni radiowej, posiadanego doświadczenia na antenie, sympatii słuchaczy oraz wykształcenia. Najmłodsi stażem prezenterzy radiowi zarabiają od 3 200 złotych brutto miesięcznie, co daje około 2 300 złotych netto. Średnie wynagrodzenie prezenterów wynosi natomiast 3 500 złotych brutto miesięcznie, a więc około 2 500 złotych netto. W największych rozgłośniach pensje potrafią być kilkukrotnie wyższe.

Kliknij!
Ile zarabiają prowadzący „Pytanie na Śniadanie”. Zobacz!

Praca prezentera radiowego nie należy do najtrudniejszych, ale wymaga posiadania odpowiednich predyspozycji. Odpowiedź na pytanie, ile zarabia prezenter nie jest łatwa. Wszystko dlatego, że wynagrodzenia potrafią być bardzo zróżnicowane.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…
Zarobki

Królewski sport i królewskie zarobki – ile zarabiają szachiści?

1 minut(y) czytania
Ocena Szachy powracają do łask. Stają się coraz bardziej popularnym sportem. Okazuje się też, że na rozgrywkach w królewską grę daje się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.