Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena

Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie dla nich sprawdziliśmy, ile zarabia pracownik biurowy oraz co konkretnie należy do jego obowiązków!

Praca biurowa to zazwyczaj spokojne i pewne miejsce pracy. Tutaj obowiązują jasne zasady zatrudnienia oraz konkretny dress code, a czas pracy jest regularny. Praca administracyjna dodatkowo najczęściej wolna jest od stresu i nie brakuje w niej czasu na kawę i odpoczynek. Sprawdziliśmy, co rzeczywiście należy do obowiązków pracownika administracyjno-biurowego oraz ile zarabia pracownik biurowy!

Obowiązki pracownika administracyjno-biurowego

Na temat pracowników administracyjnych i biurowych powstało wiele stereotypów. Powszechnie uważa się, że to łatwa praca, którą wykonuje się w pięknym i schludnie wyglądajacym stroju casualowym oraz w której nie brakuje czasu na kawę i plotki ze współpracownikami. W rzeczywistości niejednokrotnie to bardzo stresujące zajęcie obarczone dużą odpowiedzialnością i koniecznością doskonałej organizacji czasu pracy własnej. Pracownicy biurowi zatrudniani są praktycznie w każdym przedsiębiorstiwe, a zakres ich obowiązków różni się w zależności od wybranej branży. Najczęściej jednak są odpowiedzialni za organizację pracy całego biura, a więc w szczególności: prowadzenie korespondencji, przygotowywanie raportów, opiekę nad firmowymi dokumentami, organizowanie konferencji i spotkań oraz wiele innych spraw o charakterze organizacyjnym.

Ile zarabia pracownik biurowy?

Zastanawiając się, ile zarabia pracownik biurowy, należy rozważyć kwestię jego stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy oraz branży, w jakiej funkcjonuje, jak również jej lokalizacji. Początkujący pracownik biurowy może liczyć na wynagrodzenie w granicach 3 500 złotych brutto miesięcznie, co daje 2 700 złotych netto. Średnie wynagrodzenie pracownika biurowego to 4 100 złotych miesięcznie, a więc prawie 3 100 złotych netto. Najstarsi stażem pracownicy zarabiają około 4 800 złotych brutto miesięcznie (3 500 złotych netto).

Kliknij!
Ile zarabia Ariana Grande? O takim wynagrodzeniu wielu jej fanów może tylko pomarzyć!

Zastanawiając się nad wyborem przyszłego miejsca zatrudnienia, warto rozważyć, ile zarabia pracownik biurowy. Chociaż praca wydaje się być przyjemną, to zarobki w niej nie są imponujące.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…
Zarobki

Królewski sport i królewskie zarobki – ile zarabiają szachiści?

1 minut(y) czytania
Ocena Szachy powracają do łask. Stają się coraz bardziej popularnym sportem. Okazuje się też, że na rozgrywkach w królewską grę daje się…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.