Zarobki

Ile zarabia policjant w USA, czyli zarobki amerykańskich stróżów prawa

1 minut(y) czytania
Ocena

Ochrona obywateli przed przestępcami jest ważnym zadaniem w każdym zakątku świata, w tym również w Stanach Zjednoczonych. Interesuje cię to, ile zarabia policjant w USA? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj nasz tekst. 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej od lat są postrzegane w Polsce jako oaza szczęścia i dobrobytu. Z pewnością życie w USA ma wiele zalet i daje możliwości osiągania wysokich zarobków. Trzeba jednak pamiętać również o drugiej stronie medalu, to znaczy dość wysokiej przestępczości. Zjawisko to sprawia, że profesja funkcjonariusza policji cechuje się wysokim poziomem niebezpieczeństwa. Czy warunki pracy przekładają się również na to, ile zarabia policjant w USA? Sprawdź!

Ile zarabia policjant w USA?

Pomimo olbrzymiej odległości między Polską i Stanami Zjednoczonymi można znaleźć wiele informacji na temat tego, ile zarabia policjant w USA. Portale branżowe poświęcone stróżom prawa na całym świecie czy strony internetowe dla miłośników Ameryki to tylko niektóre z tego typu źródeł.

Zgodnie z informacjami, jakie można znaleźć w zestawieniach, funkcjonariusze policji w Stanach Zjednoczonych mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Przeciętne wynagrodzenie w USA wynosi — w zależności od poszczególnych stanów — ok. 50 tys. dolarów rocznie. 

Ile zarabia policjant w USA w odniesieniu do średniej?

Według różnych raportów przedstawiciele tego zawodu mogą liczyć na uposażenie nawet o 20% wyższe niż przeciętne krajowe wynagrodzenie. Co więcej, bardziej doświadczeni i wykwalifikowani funkcjonariusze otrzymują płacę na poziomie 80 tysięcy dolarów rocznie.

Należy pamiętać, że policjanci wraz ze wzrostem doświadczenia mogą liczyć także na dodatkowe benefity, w tym np. dodatki za pracę w trudnych warunkach itp.

Ocena profesji przez pryzmat tego, ile zarabia policjant w USA, nie jest jednak pełną, kompleksową analizą. Trzeba mieć na uwadze, że praca ta jest niebezpieczniejsza, niż na przykład w Polsce. W efekcie nierzadko zdarza się, że policjanci odnoszą ciężkie rany lub umierają na służbie.

Kliknij!
Ile zarabia ksiądz? Od czego to zależy?
Zobacz też:
Avatar
232 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.