Zarobki

Ile zarabia pogodynka? Czy z tej pracy można się utrzymać?

1 minut(y) czytania

Prezenterki pogody często zarabiają w różny sposób. Są to zwykle dziennikarki, modelki albo panie prowadzące dodatkowo inne programy. Ile zarabia pogodynka, skoro musi łączyć zapowiadanie pogody z innymi zajęciami? Sprawdź!

Choć zapowiadanie pogody jest pozornie łatwym i przyjemnym zadaniem, to z pewnością nie każdy może je wykonać. Trzeba mieć odpowiednią prezencję, dykcję, miłe brzmienie głosu i obycie przed kamerą. Niedopuszczalne są pomyłki w wypowiedziach czy niewyraźna wymowa spowodowane stresem i tremą. Dlatego zapowiadanie pogody powinno być odpowiednio wynagradzane. Ile zarabia pogodynka? Przeczytaj!

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia prezenterów pogody?

To, ile zarabia pogodynka, zależy od kilku czynników. Oto one:

  •  popularność prezenterki;
  •  sposób przekazu, barwa głosu i dykcja prezenterki;
  •  umiejętność zaciekawienia i rozbawienia widza;
  •  regulamin i budżet stacji telewizyjnej.

W praktyce wysokość zarobków zależy od popularności i budżetu stacji. Widzowie często mają swoje ulubione prezenterki i to właśnie im ufają, oglądając zapowiedź pogody. Niekiedy kiepska sprawdzalność zapowiedzi powoduje, że dana pogodynka traci swoich fanów. 

Ile zarabia pogodynka?

Najpopularniejsze prezenterki mają zwykle największą widownię i to one zarabiają najwięcej. Często też oglądalność zapowiedzi pogody związana jest z ogólną popularnością poprzedzającego ją programu i konkretnej stacji telewizyjnej. Prezenterzy pogody, w zależności od doświadczenia i popularności, zarabiają od 3000 do 5000 złotych na rękę. Zdarza się, że osoby prezentujące pogodę osiągają dochody z kilku źródeł.

Czym jeszcze zajmuje się pogodynka?

Na to, ile zarabia pogodynka, wpływa też to, czy taka osoba podejmuje się dodatkowo innych zajęć. Prezenterki pogody zajmują się często dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. Prowadzą programy i audycje. Publikują artykuły i felietony w prasie. Biorą udział w programach rozrywkowych, a także w reklamach. Niektóre pogodynki pracują jednocześnie w branży modowej i kosmetycznej. Mają swoje agencje mody lub są ambasadorkami marek.

Kliknij!
Chcesz się dowiedzieć, ile zarabia Ronaldo? Zobacz, jakie są zarobki słynnego piłkarza Manchesteru United!

Wiesz już, ile zarabia pogodynka. Czy warto być osobą zapowiadającą pogodę? Taka praca to na pewno ciekawe doświadczenie. Można stać się rozpoznawalną osobą i zdobyć ciekawe, rokujące na przyszłość, kontakty w świecie telewizji.

Zobacz też:
Avatar
153 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.