Zarobki

Czego dotyczy podologia i ile zarabia podolog?


Ocena

O zdrowie stóp powinniśmy dbać nie tylko latem, kiedy je odsłaniamy. Wiele chorób z nimi związanych należy leczyć w momencie, kiedy się pojawią. Ile zarabia podolog i gdzie można skorzystać z jego usług?

Podolog to specjalista, który potrafi rozpoznać dręczący nasze stopy problem i skutecznie mu przeciwdziałać. Dba nie tylko o ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim o ich zdrowie. Na stopach odbija się nasze codzienne życie, zaniedbania i choroby reszty organizmu. Konsultacja u podologa obejmuje diagnozę problemu, leczenie, w tym odpowiednio dobrane i prawidłowo przeprowadzone zabiegi.

Podolog to lekarz czy kosmetolog? Jak się przygotować do zawodu?

Podologia to połączenie wiedzy z dziedziny medycyny i kosmetologii. Oficjalnie podolog nie jest lekarzem. Publiczne poradnie podologiczne są rzadkością, ale wynika to z braku specjalistów. Praca ta wymaga posiadania wiedzy między innymi z zakresu ortopedii, diabetologii i dermatologii. Dobry podolog ma ukończony kierunek medyczny i kurs w kierunku podologii. Dyplom podologa można uzyskać nawet na kilkudniowych szkoleniach.

Czym na co dzień zajmuje się podolog?

Podolog na co dzień zajmuje się schorzeniami stóp (czasem także dłoni), w tym:

  • leczeniem grzybicy;
  • powikłaniami po cukrzycowymi (stopa cukrzycowa);
  • usuwaniem narośli, odcisków, modzeli;
  • regeneracją spękanych, bolesnych pięt;
  • rekonstrukcją i obcinaniem paznokci zwłaszcza tych wrośniętych;
  • specjalistycznym masażem cenionym między innymi przez sportowców;
  • konsultacją w sprawie dobierania ortez, wkładek ortopedycznych;
  • poradami dotyczące postępowania w przypadku deformacji stopy (haluksy).

Najczęściej podolodzy pracują lub współpracują z prywatnymi gabinetami kosmetycznymi. Czasem zakładają też własne gabinety.

Ile zarabia podolog?Jak cenne są piękne i zdrowe stopy?

Podolog w zależności od miejsca pracy (a ta najczęściej wiąże się z udokumentowaną wiedzą) może zarobić od 3350 PLN do 4550 PLN brutto. Wieść o dobrym, skutecznym podologu rozchodzi się szybko i automatycznie staje się cenionym specjalistą z wyższymi zarobkami. W dobrze wyposażonym gabinecie podolog powinien posiadać specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i terapii.

To ile zarabia podolog, zależne jest więc od jego umiejętności, ale także wykształcenia. Możliwości szkolenia się w tym kierunku jest bardzo wiele i są one powszechnie dostępne dla zainteresowanych.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Avatar photo
417 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Zarobki

Ile zarabia kierowca karetki w Polsce? Zarobki na stanowisku ratownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *