Zarobki

Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy na miesiąc? Jak wyglądają zarobki w Ekstraklasie? Polscy piłkarze – wynagrodzenie miesięczne

2 minut(y) czytania

Czy warto grać w polskiej Ekstraklasie? Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy? Wynagrodzenie piłkarzy w polskiej lidze.

Najlepsi piłkarze świata zarabiają nawet kilkaset milionów złotych rocznie. O takich zarobkach w Polsce można pomarzyć, ale wynagrodzenie piłkarzy również stoi na wysokim poziomie. Dowiedz się, ile zarabia piłkarz Ekstraklasy!

Obowiązki piłkarza – co warto wiedzieć o zawodzie marzeń?

Większość chłopców w dzieciństwie marzyła o zawodowym uprawianiu piłki nożnej i zarabianiu na pasji. To bez wątpienia bardzo opłacalny zawód, jednak osiągnięcie wysokich dochodów jest bardzo trudne, ponieważ konkurencja jest ogromna. W celu osiągnięcia wysokiego poziomu i wynagrodzenia trzeba wykazać się sumiennością i poświęceniem wielu lat na ciężkie treningi. Ponadto do obowiązków profesjonalnego piłkarza należy regularne uczęszczanie na treningi (często 2 lub 3 razy dziennie), branie udziału w meczach, wyjazdach, zgrupowaniach i akcjach marketingowych klubu. Wbrew pozorom to nie tylko wyjście na boisko i kopanie w piłkę!

Czy warto grać w piłkę nożną w Polsce?

Wiadomo, że za granicą zarobki są zdecydowanie wyższe. Mimo tego w Polsce można na piłce nożnej zarobić całkiem sensowne pieniądze. Nawet w niższych ligach można liczyć na wysokie dochody. Niektóre kluby na 5. i 6. poziomie rozgrywkowym płacą nawet po 35 tys. złotych miesięcznie. Jednakże są to wyjątki. Na najwyższym poziomie (Ekstraklasa, 1. Liga i 2. Liga) można liczyć na wynagrodzenie, które zagwarantuje wysoki standard życia. Ze względu na fakt, że poziom piłkarski w Polsce jest niższy niż za granicą, może to być opłacalny kierunek dla wielu zawodników.

Kliknij!
Ile zarabia logistyk, czyli branża transportowa pod lupą!

Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy? Przeciętne i najwyższe wynagrodzenie

Przeciętne zarobki piłkarza Ekstraklasy oscylują w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Ciężko to określić dokładnie, ponieważ na dochód profesjonalnych piłkarzy mają wpływ wartość kontraktu, wysokość bonusów, współpracę marketingowe itp. Z tego powodu można jedynie oszacować kwoty. Na najwyższe zarobki może liczyć Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa. Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy na najwyższym poziomie? Miesięczne wynagrodzenie Artura wynosi ponad 200 tys. złotych.

Jakie kluby płacą najwięcej w Ekstraklasie? Legia Warszawa liderem

Od 2011 roku klubem, który zapewnia najwyższe zarobki, jest Legia Warszawa. Wszystko ze względu na wysokie przychody osiągnięte z awansów do europejskich pucharów oraz transferów. Natomiast od 2017 roku niezmiennym liderem pod względem wysokości zarobków jest Artur Jędrzejczyk. W poprzednich latach najwięcej płacił jeszcze Lech Poznań oraz Wisła Kraków. Aktualnie na wynagrodzenie najwyższe kwoty przeznacza również Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin.

Jak zostać piłkarzem Ekstraklasy?

Przede wszystkim trzeba ciężko trenować od najmłodszych lat. To najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, więc trzeba wyróżniać się na tle konkurencji wysokimi umiejętnościami technicznymi, zrozumieniem taktycznym oraz możliwościami motorycznymi. Ważne są również aspekty mentalne oraz szczęście. Niezbędna będzie również współpraca z menedżerem, który pomaga w negocjacjach kontraktowych oraz załatwia testy w klubach. Droga do Ekstraklasy najczęściej prowadzi przez kluby w niższych ligach lub najlepsze akademie w Polsce.

Życie piłkarza na pewno jest opłacalne i wynagrodzenie sportowców stoi na wysokim poziomie. Wiesz już, ile zarabia piłkarz Ekstraklasy. Mimo możliwości zarabiania nawet miliona złotych rocznie jest to ciężki zawód, a osiągnięcie tak wysokiego poziomu jest możliwe dla nielicznych. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze w polskiej piłce są również na niższych poziomach rozgrywkowych.

Zobacz też:
Kliknij!
Ile zarabia szambonurek? Aktualne informacje na temat płacy nurka zawodowego. Na jakie średnie zarobki można liczyć w tym zawodzie?
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.