Czy warto grać w polskiej Ekstraklasie? Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy? Wynagrodzenie piłkarzy w polskiej lidze.

Najlepsi piłkarze świata zarabiają nawet kilkaset milionów złotych rocznie. O takich zarobkach w Polsce można pomarzyć, ale wynagrodzenie piłkarzy również stoi na wysokim poziomie. Dowiedz się, ile zarabia piłkarz Ekstraklasy!

Obowiązki piłkarza – co warto wiedzieć o zawodzie marzeń?

Większość chłopców w dzieciństwie marzyła o zawodowym uprawianiu piłki nożnej i zarabianiu na pasji. To bez wątpienia bardzo opłacalny zawód, jednak osiągnięcie wysokich dochodów jest bardzo trudne, ponieważ konkurencja jest ogromna. W celu osiągnięcia wysokiego poziomu i wynagrodzenia trzeba wykazać się sumiennością i poświęceniem wielu lat na ciężkie treningi.

Ponadto do obowiązków profesjonalnego piłkarza należy regularne uczęszczanie na treningi (często 2 lub 3 razy dziennie), branie udziału w meczach, wyjazdach, zgrupowaniach i akcjach marketingowych klubu. Wbrew pozorom to nie tylko wyjście na boisko i kopanie w piłkę!

Czy warto grać w piłkę nożną w Polsce?

Wiadomo, że za granicą zarobki są zdecydowanie wyższe. Mimo tego w Polsce można na piłce nożnej zarobić całkiem sensowne pieniądze. Nawet w niższych ligach można liczyć na wysokie dochody.

Niektóre kluby na 5. i 6. poziomie rozgrywkowym płacą nawet po 3–5 tys. złotych miesięcznie. Jednakże są to wyjątki. Na najwyższym poziomie (Ekstraklasa, 1. Liga i 2. Liga) można liczyć na wynagrodzenie, które zagwarantuje wysoki standard życia. Ze względu na fakt, że poziom piłkarski w Polsce jest niższy niż za granicą, może to być opłacalny kierunek dla wielu zawodników.

Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy? Przeciętne i najwyższe wynagrodzenie

Przeciętne zarobki piłkarza Ekstraklasy oscylują w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Ciężko to określić dokładnie, ponieważ na dochód profesjonalnych piłkarzy mają wpływ wartość kontraktu, wysokość bonusów, współpracę marketingowe itp.

Zobacz także  Ile zarabia kierowca F1? Te kwoty mogą zadziwić!

Z tego powodu można jedynie oszacować kwoty. Na najwyższe zarobki może liczyć Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa. Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy na najwyższym poziomie? Miesięczne wynagrodzenie Artura wynosi ponad 200 tys. złotych.

Jakie kluby płacą najwięcej w Ekstraklasie? Legia Warszawa liderem

Od 2011 roku klubem, który zapewnia najwyższe zarobki, jest Legia Warszawa. Wszystko ze względu na wysokie przychody osiągnięte z awansów do europejskich pucharów oraz transferów.

Natomiast od 2017 roku niezmiennym liderem pod względem wysokości zarobków jest Artur Jędrzejczyk. W poprzednich latach najwięcej płacił jeszcze Lech Poznań oraz Wisła Kraków. Aktualnie na wynagrodzenie najwyższe kwoty przeznacza również Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin.

Jak zostać piłkarzem Ekstraklasy?

Przede wszystkim trzeba ciężko trenować od najmłodszych lat. To najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, więc trzeba wyróżniać się na tle konkurencji wysokimi umiejętnościami technicznymi, zrozumieniem taktycznym oraz możliwościami motorycznymi. Ważne są również aspekty mentalne oraz szczęście. Niezbędna będzie również współpraca z menedżerem, który pomaga w negocjacjach kontraktowych oraz załatwia testy w klubach.

Droga do Ekstraklasy najczęściej prowadzi przez kluby w niższych ligach lub najlepsze akademie w Polsce.

Życie piłkarza na pewno jest opłacalne i wynagrodzenie sportowców stoi na wysokim poziomie. Wiesz już, ile zarabia piłkarz Ekstraklasy. Mimo możliwości zarabiania nawet miliona złotych rocznie jest to ciężki zawód, a osiągnięcie tak wysokiego poziomu jest możliwe dla nielicznych. Warto jednak wiedzieć, że pieniądze w polskiej piłce są również na niższych poziomach rozgrywkowych.

Ile zarabia piłkarz Ekstraklasy