Zarobki

Ile zarabia operator wózka widłowego? Czy warto pracować na takim stanowisku? Jak zostać operatorem wózka widłowego w Polsce?

2 minut(y) czytania

Praca operatora wózka widłowego to bardzo różnorodne zajęcie. Taka osoba często pracuje w zróżnicowanym systemie zmianowym. Sprawdź, czy opłaca się zainteresować taką pracą i czy jesteś w stanie sprostać wymaganiom stawianym w zawodzie.

Praca operatora sprzętu magazynowego to wymagające zajęcie, do którego wykonywania potrzebujesz specjalnych uprawnień. Chcesz pracować w firmie produkcyjnej lub na magazynie? Dowiedz się, ile zarabia operator wózka widłowego.

Jako operator wózka widłowego masz szansę zdobyć zatrudnienie w wielu miejscach w Polsce. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest nie tylko na magazynach, ale i w dużych firmach produkcyjnych. Pracownicy posiadający uprawnienia na takie pojazdy są często poszukiwani przez pracodawców. Dowiedz się, ile zarabia operator wózka widłowego i jak zdobyć uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Jeśli interesują cię zarobki na poziomie od 3690 złotych brutto miesięcznie w górę, koniecznie obierz tę drogę kariery zawodowej.

Jak zostać operatorem wózka widłowego? Najważniejsze informacje

Operatorem wózka widłowego zostaniesz tylko wtedy, kiedy:

 • masz co najmniej 18 lat;
 • posiadasz minimum podstawowe wykształcenie;
 • zdobędziesz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu operatora.

Zastanawiasz się, ile zarabia operator wózka widłowego i w jaki sposób zdobyć tę posadę? Koniecznie musisz zdobyć odpowiednie uprawnienia. W tym przypadku potrzebny będzie kurs na operatora wózka widłowego, który kończy się egzaminem sprawdzającym. Minister Gospodarki wydał rozporządzenie, które nakłada obowiązek sprawdzania kwalifikacji osób pracujących przy obsłudze urządzeń technicznych, jak np. wózki widłowe. Dokumenty, które są wymagane do prowadzenia wózka widłowego, to:

 • legitymacja UDT, którą otrzymasz od Urzędu Nadzoru Technicznego po zakończonym egzaminie;
 • książka operatora wystawiana przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Kliknij!
Czy praca w branży IT się opłaca? Sprawdź, ile zarabia programista Python!

Masz predyspozycje do pracy na tym stanowisku? Posiadasz niezbędne certyfikaty i kursy? Dowiedz się, ile zarabia operator wózka widłowego i złóż aplikację do dowolnej firmy.

Ile zarabia operator wózka widłowego? Zarobki operatorów w Polsce

Mediana zarobków operatora wózka widłowego w Polsce wynosi obecnie 4130 złotych brutto miesięcznie na podstawie danych pozyskanych od ponad 2 mln ankietowanych osób. Dopiero zaczynasz swoją karierę w tym zawodzie? Chcesz wiedzieć, ile zarabia operator wózka widłowego jako początkujący pracownik? W tym przypadku otrzymasz minimalną pensję na poziomie około 3690 złotych brutto miesięcznie. Najlepiej opłacani operatorzy posiadający wieloletnie doświadczenie w zawodzie mogą obecnie liczyć na zarobki nawet ponad 4700 złotych brutto miesięcznie.

Wpływ na wysokość twoich dochodów jako operatora wózka widłowego mają takie aspekty, jak:

 • miejsce pracy;
 • doświadczenie zawodowe;
 • zdobyte kwalifikacje;
 • ilość wypracowanych godzin;
 • wielkość firmy zatrudniające.

Czy to, ile zarabia operator wózka widłowego, jest dla ciebie wystarczające? Jeśli tak, koniecznie dowiedz się, jakie dodatkowe benefity otrzymasz, pracując w tym zawodzie. Wiele firm proponuje oprócz podstawowego wynagrodzenia liczne premie, karnety na siłownie, prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie na życie. Kiedy weźmiesz pod uwagę wszystkie te czynniki, okaże się, że zarobki operatora są naprawdę wysokie. Przeliczając benefity na realne zarobki, okazuje się, że osiągniesz dochody nawet na poziomie 7–8 tys. złotych brutto miesięcznie.

Obowiązki operatora a dochód. Ile zarabia operator wózka widłowego?

Na poziom wynagrodzenia operatora wózka widłowego wpływa także zakres jego obowiązków. Na tym stanowisku najczęściej będziesz odpowiedzialny za:

 • załadunek i rozładunek towaru;
 • obsługę urządzeń mechanicznych;
 • utrzymanie porządku w miejscu pracy;
 • stosowanie ogólnie przyjętych procedur w miejscu pracy.

Wiesz już, ile zarabia operator wózka widłowego w Polsce. Zdobądź odpowiednie uprawnienia i aplikuj na to stanowisko, a podniesiesz poziom swojego życia pod względem wynagrodzenia.

Kliknij!
Ile zarabia notariusz oraz jak nim zostać?
Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.