Zarobki

Czy warto pracować w budownictwie? Sprawdź, ile zarabia operator koparko-ładowarki!

1 minut(y) czytania
Ocena

Myślisz o pracy w budownictwie, ale nie wiesz, jaki zawód wybrać? Branża budowlana potrzebuje przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów. Przykładem są operatorzy urządzeń. Sprawdź, ile zarabia operator koparko-ładowarki!

Branża budowlana od kilku lat cierpi na niedobór pracowników. Nie chodzi tu jednak o niewykwalifikowanych robotników, ale o specjalistów z uprawnieniami do obsługi maszyn. Jeśli masz takie kompetencje, możesz liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie. Jakie? Sprawdź, ile zarabia operator koparko-ładowarki!

Ile zarabia operator koparko-ładowarki na etacie?

Praca na etacie to najlepszy sposób na uzyskanie stałego, pewnego źródła przychodów. Na jakie wynagrodzenie mogą obecnie liczyć operatorzy koparko-ładowarek?

Według popularnych portali gromadzących dane o wysokościach zarobków w poszczególnych zawodach (wszystkie kwoty brutto):

  • mediana zarobków operatorów koparko-ładowarek wynosi 4950 zł;
  • początkujący operatorzy zarabiają poniżej 4000 zł (25% badanych);
  • najlepiej zarabiający specjaliści otrzymują powyżej 6400 zł (25% badanych).

Warto wiedzieć, że do obsługi koparko-ładowarek wymagane jest posiadanie uprawnień. Wyższe wynagrodzenia otrzymują najczęściej operatorzy urządzeń klasy I – takie uprawnienia mają szerszy zakres niż u osób uprawnionych do obsługi koparko-ładowarek klasy III.

Stawki godzinowe operatorów koparko-ładowarek

Jako operator możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą i oferować wynajem sprzętu lub swoje usługi. To dla wielu osób wygodna i opłacalna opcja. Ile zarabia operator koparko-ładowarki w takim przypadku? Godzina pracy koparko-ładowarki kosztuje średnio 150-200 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zysk operatora, ale jedynie jego przychód, z którego musi opłacić koszty eksploatacyjne, podatek i składki.

Chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Uprawnienia operatora to dobry krok w tym kierunku! To, ile zarabia operator koparko-ładowarki, zależy również od jego doświadczenia i praktycznych umiejętności.

Kliknij!
Ile zarabiają psychiatrzy? Sprawdź, kim jest psychiatra i czym się zajmuje – zarobki lekarza psychiatry
Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.