Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia operator dźwigu?

1 minut(y) czytania
Ocena

Na rynku występuje wiele rodzajów i rozmiarów żurawi. Wśród nich znajdują się dźwigi samojezdne i żurawie wieżowe. Praca na nich wymaga odmiennych umiejętności. Czy ich zdobycie jest opłacalne? Sprawdziliśmy, ile zarabia operator dźwigu!

Zadania operatora żurawia budowlanego nie należą do najłatwiejszych. Wymagane są tutaj odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Jedynie spore doświadczenie pozwala na precyzyjne i bezbłędne wykonywanie własnych obowiązków służbowych. Dodatkowo należy pamiętać, że modeli i wielkości dźwigów jest wiele, a każdy z nich obsługuje się nieco inaczej. Sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega praca operatorów żurawi samojezdnych i wieżowych oraz ile zarabia operator dźwigu. Zapraszamy do lektury!

Obowiązki operatora żurawia budowlanego

Podstawowym obowiązkiem operatora dźwigu jest przenoszenie materiałów budowlanych zgodnie z planem lub harmonogramem. Obsługiwana maszyna powinna być codziennie monitorowana pod kątem stanu, konfiguracji i bezpieczeństwa użytkowania. Większość operatorów samodzielnie dokonuje drobnych napraw.

Operatorzy dźwigów znajdą zatrudnienie na rozmaitych budowach, ale również w przedsiębiorstwach górnictwa podziemnego i odkrywkowego oraz na magazynach i stolarniach.

Ile zarabia operator dźwigu?

W branży obsługi maszyn ciężkich liczy się przede wszystkim zdobyte doświadczenie i posiadane umiejętności. To właśnie od nich zależy wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Oczywistym jest też, że pensje będą się różnić w zależności od przedsiębiorstwa oraz rejonu zatrudnienia. W dużym uogólnieniu można powiedzieć, że średnie zarobki operatora dźwigu wynoszą około 3 600 złotych netto miesięcznie, a więc 4 950 złotych brutto. Początkujący operatorzy zarobią nieco ponad 4 000 złotych brutto miesięcznie, a ci z największym stażem – 6 400 złotych brutto miesięcznie, co daje odpowiednio: około 3 000 oraz 4 600 złotych ,,na rękę”.

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia operator dźwigu będzie ściśle uzależniona od posiadanego doświadczenia i umiejętności. Najlepsi operatorzy zarabiają około 5 tysięcy złotych netto miesięcznie.

Kliknij!
Ile zarabia maszynista Pendolino?
Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.