Zarobki

Ile zarabia nauczyciel angielskiego i jakie są jego obowiązki? Czy opłaca się uczyć języka obcego?

1 minut(y) czytania

Stawki nauczycieli nie należą do wysokich, zwłaszcza na początku drogi zawodowej. Czy opłaca się praca w tym charakterze? Przeczytaj i dowiedz się, ile zarabia nauczyciel angielskiego.

Czy stawki nauczycieli języków obcych są wyższe niż osób, które uczą innych przedmiotów? Na to, ile zarabia nauczyciel angielskiego, wpływa kilka czynników. Jest to nie tylko staż pracy, ale też szkoła, w jakiej jest zatrudniony, a także region kraju. Na wyższe stawki można liczyć w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Czytaj dalej!

Jak zostać nauczycielem języka angielskiego?

Zanim dowiesz się, ile zarabia nauczyciel angielskiego, przeczytaj, jak nim zostać. Praca nauczyciela angielskiego wymaga poświęcenia kilku lat na przygotowanie do zawodu. Prowadzą do tego dwie ścieżki – pierwszą jest ukończenie studiów na kierunku filologia angielska. W tym czasie studenci odbywają praktyki w szkole i zdobywają uprawnienia pedagogiczne. Nauczycielem angielskiego może być również osoba, która udowodni, że biegle posługuje się tym językiem. W tym celu najlepiej przedstawić certyfikat uznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jeśli chce się pracować w szkole, konieczne są także studia podyplomowe z zakresu pedagogiki.

Ile zarabia nauczyciel angielskiego w szkole?

Biorąc pod uwagę czas, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie do zawodu, to ile zarabia nauczyciel angielskiego w szkole, nie robi wrażenia. Średnie stawki to 3600 zł brutto, ale pensję można zwiększyć, podążając na przykład ścieżką awansu zawodowego. Poza tym nauczyciel zatrudniony w szkole na etacie, może liczyć między innymi na godziny nadliczbowe albo dodatek za wychowawstwo.

Ile zarabia nauczyciel angielskiego jako lektor?

Wielu nauczycieli języków obcych łączy pracę w szkole z dodatkowymi zajęciami. Dorabiają jako korepetytorzy, tłumacze, a także lektorzy. Ile zarabia nauczyciel angielskiego w prywatnej szkole językowej? Stawki zależą od miejsca zatrudnienia, liczby przepracowanych oraz grupy, z jaką pracują. Za godzinę zegarową można zarobić pomiędzy 60 a 90 zł brutto.

Kliknij!
Sprawny kierownik podnosi obroty sklepu. Ile zarabia kierownik sklepu, któremu można powierzyć jego funkcjonowanie?

To, ile zarabia nauczyciel angielskiego, zależy od miejsca, w którym pracuje. W szkołach publicznych trudno o wysokie stawki dlatego osoby, które wykonują ten zawód, często szukają dodatkowego zajęcia.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.