Zarobki

Doskonale znasz miasto i lubisz tramwaje? A może chciałbyś zostać kierowcą? Sprawdź, ile zarabia motorniczy!

1 minut(y) czytania
Ocena

Praca na stanowisku motorniczego nie należy do najłatwiejszych, ale dla niektórych stanowi realizację największych życiowych pasji. W Polsce tramwaje kursują po 15 miastach. Sprawdziliśmy, ile zarabia motorniczy!

Praca dla motorniczych tramwajów czeka w 15 polskich miastach. Wszędzie tam niemalże bez przerwy odbywa się rekrutacja pracowników. Praca nie należy do najłatwiejszych, ale potrafi być naprawdę ciekawa. Sprawdziliśmy, ile zarabia motorniczy, co należy do jego obowiązków oraz jakie wymogi trzeba spełnić, aby móc kierować tramwajem. Zapraszamy do lektury!

Obowiązki tramwajarzy

Tramwaje kursują po 15 polskich miastach. Pierwsza zmiana w pracy motorniczego rozpoczyna się już o 4 nad ranem, ponieważ właśnie wówczas kursować zaczynają tramwaje. Motorniczy tramwaju powinien cechować się nienaganną kulturą osobistą, odpowiedzialnością, terminowością, koncentracją, odpornością na stres oraz posiadaniem odpowiednich kwalifikacji. Codziennie będzie bowiem odpowiadał za bezpieczeństwo i brak spóźnień wśród tysięcy pasażerów.

Motorniczymi mogą zostać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby móc wziąć udział w szkoleniu, konieczne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Koszty szkolenia nie są niskie, ale w pełni pokrywa je miejskie MPK, jeśli tylko kandydat na motorniczego zda pozytywnie egzamin i podejmie pracę, którą będzie wykonywał przez okres co najmniej dwóch lat.

Ile zarabia motorniczy?

Zarobki motorniczych uzależnione są od stażu pracy oraz miasta zatrudnienia. Na najwyższe stawki mogą liczyć tramwajarze z Krakowa oraz Warszawy. Początkujący motorniczy zarobi około 3 300 złotych netto miesięcznie. Ten z kilkuletnim stażem w pracy może liczyć na pensję zasadniczą w wysokości około 4 500 złotych netto miesięcznie. Średnie wynagrodzenie motorniczych w Polsce wynosi natomiast 3 788 złotych netto miesięcznie.

Motorniczowie poza wynagrodzeniem mogą liczyć na zniżki na przejazdy komunikacją miejską, karnety na siłownie oraz do klubów fitness oraz prywatne ubezpieczenie NNW i OC.

Kliknij!
Ile zarabia piłkarz? Jak zostać piłkarzem w ekstraklasie? Jakie są zarobki piłkarzy w Polsce?

Podsumowując, zastanawiając się, ile zarabia motorniczy, trzeba wziąć pod uwagę staż jego pracy oraz miejsce zatrudnienia. Należy jednak przyznać, że wynagrodzenia tramwajarzy nie należą do najniższych.

Zobacz też:
Justyna Redzik
54 Artykuł(y)

o autorze
Zawodowo zajmuje się copywritingiem i usługami finansowymi. Z wykształcenia jest ekonomistką, ekspertem od prawa w biznesie i zarządzania logistyką. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem finansowym, dlatego też w tej tematyce czuje się najlepiej. Jej pasją jest psychologia i szeroko rozumiany handmade.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia pracownik biurowy oraz co należy do jego obowiązków?

1 minut(y) czytania
Ocena Biuro kojarzone jest ze spokojnym, cichym i czystym miejscem pracy. Wiele osób właśnie w ten sposób wyobraża sobie swoją przyszłość. Specjalnie…
Zarobki

Marzysz o karierze w radiu? Zobacz, ile zarabia prezenter radiowy!

1 minut(y) czytania
Ocena Praca prezentera radiowego wiąże się z popularnością. Z tego względu wielu ludzi chciałoby uprawiać ten zawód. okazuje się jednak, że praca…
Zarobki

Czym się zajmuje i ile zarabia właściciel firmy budowlanej? Sprawdź!

1 minut(y) czytania
Ocena Posiadanie własnej firmy budowlanej to dobry pomysł na dochodowy biznes. Należy jednak pamiętać, że jedynie najlepsi osiągną w nim sukces. Sprawdziliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.