Zarobki

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? To dla wielu polskich mechaników pensja marzeń!

1 minut(y) czytania
Ocena

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Zachodnie pensje w euro często budzą zazdrość. Ale co z kosztami utrzymania? Czy można zaoszczędzić, pracując w niemieckim warsztacie samochodowym? Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Niemieckie agencje pracy często szukają w Polsce pracowników do warsztatów naprawczych pojazdów. Nic dziwnego, wielu polskich mechaników to tzw. złote rączki. Takie osoby potrafią dobrze zdiagnozować usterkę, wymienić zepsute elementy, ale znają też podstawy elektroniki, a przy tym są pracowite i dokładne. Jednak czy warto przyjąć taką ofertę pracy? Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Jakie warunki trzeba spełnić, aby taką pracę znaleźć? O tym przeczytasz poniżej.

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech?

W ofertach pracy na stanowisku mechanika pojazdów samochodowych można znaleźć stawki od 12 do 14 euro brutto za godzinę pracy. Wydaje się, że to niewiele, wszak trzeba znaleźć kwaterę noclegową i kupić sobie coś do jedzenia. Jednak większość pracodawców obiecuje również opłacenie noclegów i codzienną dietę żywieniową w wysokości 2023 euro za dzień. Zatem ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Taki specjalista z doświadczeniem i dobrą znajomością języka niemieckiego (wraz ze słownictwem branżowym) może zarobić w Niemczech od 2900 do 3100 euro na miesiąc w zależności od landu. 

Czy warto przyjąć taką ofertę pracy?

Z pewnością tak, ponieważ to szansa na spore zarobki i godne życie. Jeśli pracodawca zapewnia nocleg i płaci za wyżywienie, to można większą część pensji zaoszczędzić. Dlatego wielu mężczyzn, zwłaszcza z zachodniej Polski, wyjeżdża do pracy do Niemiec. Mieszkańcy terenów przygranicznych dojeżdżają nieraz codziennie. Pozostali wracają do Polski do swoich bliskich na weekendy. Niektóre rodziny podejmują decyzję o przeprowadzce za zachodnią granicę na kilka lat lub na stałe. To, ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech, często ułatwia taki wybór.

Kliknij!
Chcesz wiedzieć, ile zarabia księgowy? Sprawdź, na czym polega ten zawód i czy bycie księgowym się opłaca!

Praca w niemieckim warsztacie może dla mechanika z Polski okazją do zarobienia dużo większych niż w Polsce pieniędzy, ale też do rozwoju zawodowego. Warunkiem jest dobra znajomość mechaniki pojazdów i swobodne posługiwanie się językiem.

Zobacz też:
Avatar
232 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Od czego zależy wysokość diet radnych?

1 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia radny w radzie gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego? Nie są to małe kwoty, zważywszy na to, że sesje rady…
Zarobki

Ile zarabia bibliotekarz? Czy jest to ciekawa praca?

2 minut(y) czytania
Ocena Ile zarabia bibliotekarz? Kwota jego wynagrodzenia nie budzi westchnień zazdrości. Z drugiej strony jest to stabilna i spokojna praca w „budżetówce”….
Zarobki

Ile zarabia Julia Wieniawa? Prześwietlamy zarobki młodej gwiazdy ekranu

1 minut(y) czytania
4.6/5 – (7 votes) Zarobki osobowości medialnych często pochodzą z wielu źródeł. Także na to, ile zarabia Julia Wieniawa, składa się kilka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.