Zarobki

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Czy warto przyjąć taką ofertę pracy? Czy warto jej szukać?


5/5 - (1 vote)

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Zachodnie pensje w euro często budzą zazdrość. Ale co z kosztami utrzymania? Czy można zaoszczędzić, pracując w niemieckim warsztacie samochodowym? Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Niemieckie agencje pracy często szukają w Polsce pracowników do warsztatów naprawczych pojazdów. Nic dziwnego, wielu polskich mechaników to tzw. złote rączki. Takie osoby potrafią dobrze zdiagnozować usterkę, wymienić zepsute elementy, ale znają też podstawy elektroniki, a przy tym są pracowite i dokładne. Jednak czy warto przyjąć taką ofertę pracy? Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech? Jakie warunki trzeba spełnić, aby taką pracę znaleźć? O tym przeczytasz poniżej.

Ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech?

W ofertach pracy na stanowisku mechanika pojazdów samochodowych można znaleźć stawki od 12 do 14 euro brutto za godzinę pracy. Wydaje się, że to niewiele, wszak trzeba znaleźć kwaterę noclegową i kupić sobie coś do jedzenia. Jednak większość pracodawców obiecuje również opłacenie zakwaterowania i codzienną dietę żywieniową w wysokości 20–23 euro za dzień. Zatem ile zarabia się przy naprawie samochodów w Niemczech? Taki specjalista z doświadczeniem i dobrą znajomością języka niemieckiego (wraz ze słownictwem branżowym) może zarobić w Niemczech od 2900 do 3100 euro na miesiąc w zależności od landu. 

Czy warto przyjąć taką ofertę pracy?

Z pewnością tak, ponieważ to szansa na spore zarobki i godne życie. Jeśli pracodawca zapewnia nocleg i płaci za wyżywienie, to można większą część pensji zaoszczędzić. Dlatego wielu mężczyzn, zwłaszcza z zachodniej Polski, wyjeżdża do pracy do Niemiec. Mieszkańcy terenów przygranicznych dojeżdżają nieraz codziennie. Pozostali wracają do Polski do swoich bliskich na weekendy. Niektóre rodziny podejmują decyzję o przeprowadzce za zachodnią granicę na kilka lat lub na stałe. To, ile zarabia mechanik samochodowy w Niemczech, często ułatwia taki wybór.

Praca w Niemczech w warsztacie samochodowym może dla mechanika z Polski okazją do zarobienia dużo większych niż w Polsce pieniędzy, ale też do rozwoju zawodowego. Warunkiem jest dobra znajomość mechaniki pojazdów i swobodne posługiwanie się językiem.


Zobacz też:
Subskrybuj MagazynPrzedsiebiorcy.pl
google news
Avatar photo
418 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia się na YT? Poznaj zarobki youtuberów!

Zarobki

Ile zarabia się na Tik Toku? Sprawdź, ile zarabiają Tiktokerzy na platformie!

Zarobki

Ile zarabia się na paczkomacie? Sprawdź, ile płaci Inpost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *