Zarobki

Ile zarabia magazynier? Jaka jest pensja kierownika magazynu? Czy uprawnienia na wózek widłowy wpływają na miesięczny zarobek?

2 minut(y) czytania

Zastanawiasz się, jakie kwoty zarabiają magazynierzy w Polsce? To wymagająca i ciężka praca fizyczna. To stanowisko wiąże się ze sporym obciążeniem fizycznym i pracą zmianową. Sprawdź, ile zarabia magazynier!

Zarobki magazynierów w Polsce są na stosunkowo niskim poziomie. W porównaniu do innych krajów europejskich pensja magazyniera w Polsce jest nawet o połowę niższa. Chcesz wiedzieć, ile zarabia magazynier? Średnie wynagrodzenie przeciętnego magazyniera z kilkuletnim doświadczeniem sięga pułapu na poziomie 4560 złotych brutto. Zarobki osób zajmujących takie stanowiska nie są zbyt wysokie. Wiele jednak zależy od tego, jakie uprawnienia posiadasz. Umiejętność kierowania wózkiem widłowym daje ci szansę na zwiększenie swojej pensji do zadowalającego poziomu. Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Ile zarabia magazynier w 2022 roku?

Zarobki przeciętnego magazyniera w Polsce to średnio przedział od 3800 do 6320 złotych brutto. Są to jednak stawki początkowe, które dotyczą magazynierów dopiero zaczynających swoją karierę zawodową. Kwota, jaką zarabia magazynier w pierwszych miesiącach swojej pracy, często nie przekracza 3500 złotych brutto.

Duże firmy płacą znacznie wyższe pensje swoim pracownikom. Co w sytuacji, kiedy aplikujesz do niewielkiej rodzinnej firmy? Wtedy jako magazynier możesz liczyć na minimalną krajową pensję na początek. Pamiętaj, że tylko 25% magazynierów w Polsce utrzymuje zarobki na poziomie wyższym niż mediana wynosząca 3980 złotych brutto.

Co wpływa na poziom wynagrodzenia magazyniera?

W dzisiejszych czasach wpływ na poziom wynagrodzenia magazyniera ma przede wszystkim jego staż pracy. Raporty GUS jasno wskazują, że wynagrodzenie na stanowisku pracownika magazynu w dużej mierze zależy od doświadczenia danej osoby, wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Jeśli aplikujesz do dużej firmy w pobliżu większego miasta, możesz liczyć na nieco wyższe średnie zarobki. Zanim zaczniesz szukać ofert pracy, koniecznie dowiedz się, ile zarabia magazynier. Przeciętne wynagrodzenie na poziomie w okolicach 3500 złotych brutto nie dla każdego jest zadowalające. Pamiętaj, że praca magazyniera to zajęcie, które mocno angażuje fizycznie. Na wysokość wynagrodzenia mocno wpływają też premie okresowe przyznawane przez pracodawców. Takie praktyki stosowane są często w większych firmach.

Kliknij!
Ile zarabia barman po kursie barmańskim? Czy praca jako barman jest opłacalna? Gdzie są lepsze oferty pracy?

Czy warto zostać pracownikiem magazynu?

Zastanawiasz się, czy warto zostać pracownikiem magazynu? Pamiętaj, że jest to zawód wymagający dobrej kondycji i zaangażowania, ale zarobki sięgające nawet ponad 6000 złotych brutto mogą rekompensować trud takiej pracy. Wysokie dochody na stanowisku magazyniera osiągają osoby z uprawnieniami na wózki widłowe. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z branżą wykończeniową, koniecznie zrób takie szkolenie. Dzięki temu twoje zarobki będą wyższe nawet o 1000 złotych.

Wiesz już, ile zarabia magazynier. Masz dobrą kondycję fizyczną i wystarczająco chęci do pracy? Złóż aplikację dowolnej firmy transportowej w Polsce, a na pewno dołączysz do grona osób pracujących na magazynie. Twoje zarobki na tym stanowisku będą zależne przede wszystkim od tego, w jakim miejscu dostaniesz zatrudnienie. Im większa firma, tym wyższe zarobki, ale i więcej obowiązków na zajmowanym stanowisku. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie zastanów się nad wynagrodzeniem oraz sprawdź, czy tryb pracy jest dla ciebie odpowiedni. Zatrudnienie na magazynie często wiąże się z pracą zmianową.

Zobacz też:
Avatar
146 Artykuł(y)

o autorze
Jest księgową, ostatnio jej specjalizacją stały się zawiłości prawne Polskiego Ładu. Dodatkowo interesuje się finansami osobistymi.
Artykuły
Nasze propozycje
Zarobki

Ile zarabia organista, skąd wywodzi się ta profesja i czy ma przyszłość?

2 minut(y) czytania
Organista to profesja. Jedna z podstawowych w każdym kościele katolickim i protestanckim. Organy w kościele zaczęły być używane w średniowieczu. Ich dźwięk…
Zarobki

Na czym polega praca aktora? Ile zarabia aktor w teatrze i czy płaca rekompensuje wysiłek?

1 minut(y) czytania
Zawód aktora jest bardzo stary i sięga czasów antycznych. Kojarzony jest ze sławą, wolnością i artyzmem. Pomijana jest jego zakulisowa część, czyli…
Zarobki

Ile zarabia kapral w wojsku i jakie są jego obowiązki wynikające z otrzymanej rangi?

1 minut(y) czytania
Kapral to najniższy stopień w randze podoficerskiej. Wyżej w hierarchii stoi starszy kapral, niżej starszy szeregowy. Ile zarabia kapral w wojsku jako…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.