Zarobki

Ile zarabia kurier DHL? Sprawdź, na jakich warunkach są zatrudniani kurierzy i ile wynosi ich wynagrodzenie!

1 minut(y) czytania

Praca kuriera nie polega wyłącznie na dostarczaniu paczek z punktu A do punktu B. W rzeczywistości jest to zawód dość niewdzięczny. Dowiedz się, ile zarabia kurier DHL i jakie są jego obowiązki!

Na całym świecie ludzie robią zakupy internetowe. Sytuacja szczególnie nasiliła się podczas pandemii koronawirusa. W związku z tym kurierzy codziennie mają do rozwiezienia mnóstwo paczek. Wydawać by się mogło, że zawód kuriera jest lekkim i przyjemnym zajęciem. W końcu co może być trudnego w jeżdżeniu samochodem pod wskazany adres? Nic bardziej mylnego! Kurierzy codziennie mierzą się z wieloma wyzwaniami, a ich praca zazwyczaj trwa więcej niż standardowe 8 godzin. Jak wygląda praca kuriera? Czy każdy może wykonywać ten zawód? Ile zarabia kurier DHL?

Obowiązki kuriera – na czym polega ta praca?

Kurier zaczyna swoją pracę o świcie. Najpierw odbiera przesyłki z magazynu i weryfikuje ich stan. Następnie każdą skanuje za pomocą specjalnego urządzenia i umieszcza wszystkie w swoim samochodzie. Po tych czynnościach może wyruszyć w trasę. Kurier musi nie tylko doręczyć paczki, ale również odebrać je od klientów prywatnych, firm i punktów kurierskich. Kiedy wszystkie przesyłki zostaną przekazane klientom, kurier może wrócić do bazy. To jednak nie koniec jego pracy! Musi zdać zebrane przesyłki, rozliczyć się z gotówki (za paczki pobraniowe) oraz dokumentów zwrotnych i przewozowych.

Jak zostać kurierem?

Kurier jest zawodem, do wykonywania którego nie jest konieczne żadne wykształcenie. Głównym wymaganiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Pracodawcy zwracają jednak również uwagę na tzw. kompetencje miękkie, takie jak:

  • wysoka kultura osobista;
  • odpowiedzialność;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • punktualność;
  • uczciwość.
Kliknij!
Ile zarabia ortodonta i jak wygląda ścieżka kariery w tym zawodzie?

Doświadczenie i znajomość topografii regionu będzie dużym plusem kandydata. Czy to, ile zarabia kurier DHL, jest adekwatne do czasu pracy i poziomu trudności? 

Ile zarabia kurier DHL?

Średnie wynagrodzenie wynosi 4240 zł brutto. Jednak to, ile zarabia kurier DHL i innych firm kurierskich, zależy od formy zatrudnienia i indywidualnych ustaleń.

Praca jako kurier nie należy do najprostszych zawodów. Wymaga sporej samodyscypliny, sprawności fizycznej i wytrzymałości na stres. Aby zwiększyć zarobki, dobrym rozwiązaniem jest otwarcie własnego punktu kurierskiego.

Zobacz też:
Nasze propozycje
Zarobki

Na czym polega praca lektora filmowego? Ile zarabia lektor za użyczanie swojego głosu?

2 minut(y) czytania
Lektor kojarzy nam się z filmem, ale także ze szkołą językową. Która z tych profesji jest bardziej opłacalna? Ile zarabia lektor w…
Zarobki

To, ile zarabia Jeff Bezos, jest liczone w miliardach. Jak się zdobywa taki majątek?

1 minut(y) czytania
Ile zarabia Jeff Bezos – człowiek, który potrafi wykorzystać swoje wykształcenie, pasje i z odwagą realizuje swoje plany? Czy mogło mu się…
Zarobki

Wysokie standardy, prestiżowe miejsce pracy – ile zarabia stewardessa Emirates? Dlaczego tak trudno zdobyć tę pracę?

1 minut(y) czytania
Zawód stewardessy jest wyjątkowy, ale stanowisko w liniach lotniczych Emirates to coś znacznie więcej. Czy to styl życia i pracy, czy kwestia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.